عصائب اهل الحق: به مبارزه برای اخراج آمریکا ادامه می دهیم

به گزارش راه ساری، عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق با اشاره به جنایت های آمریکا در این کشور تاکید نمود که عراقیها به مبارزه برای اخراج اشغالگران ادامه خواهند داد.

عصائب اهل الحق: به مبارزه برای اخراج آمریکا ادامه می دهیم

سعد السعدی عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق توضیح داد: آمریکا جنایت هایی مرتکب شده و خواستار تضعیف اوضاع داخلی عراق است.

وی اضافه کرد: ما با تجربه عملی ثابت کردیم که فرزندان مقاومت مخلص ترین افراد برای میهن هستند.

السعدی گفت: فرزندان مقاومت به الحشد الشعبی پیوستند و آنها به مبارزه با اشغالگران تا خروج آنها از عراق ادامه خواهند داد.

وی که با خبرگزاری العهد نیوز عراق گفت وگو می کرد، خاطرنشان ساخت: وقتی سلاح برگرفته و با آمریکا و داعش مبارزه کردیم، این اقدام با نگاهی طائفه ای صورت نگرفت بلکه مبارزه ما در هر جایی در راستای منافع عراق بود.

نیروهای اشغالگر آمریکایی از 2003 میلادی در عراق مستقر هستند که بزرگترین پایگاه آنها عین الاسد در استان الانبار در غرب این کشور است.

آمریکایی ها همچنین شماری از نیروهای نظامی و سامانه های پدافندی را در سفارت خود در منطقه تحت تدابیر شدید امنیتی سبز در قلب بغداد مستقر نموده اند.

دولت آمریکا چندی پیش خاطرنشان کرد که تعداد نیروهای خود در عراق را به میزان 500 نفر کاهش می دهد و درپی آن، ستاد عملیات مشترک عراق خاطرنشان کرد که خروج نخستین گروه نظامیان آمریکایی از این کشور در چارچوب توافق اخیر بین بغداد و واشنگتن شروع شده است.

ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش اخیرا شمار کل نیروهای آمریکایی در خاک عراق را سه هزار نفر خاطرنشان کرد، با این حال، بعضی از منابع سیاسی و امنیتی عراق شمار واقعی این نیروها در کشورشان را بیش از رقم اعلام شده دانسته و خواستار شفاف شدن موضوع هستند.

مسئولان و مردم عراق در مناسبت های مختلف بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از کشورشان در راستای اجرای مصوبه مجلس در این زمینه تاکید نموده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 13463

به "عصائب اهل الحق: به مبارزه برای اخراج آمریکا ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصائب اهل الحق: به مبارزه برای اخراج آمریکا ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید