عضو حقوقدان شورای نگهبان: طرح شفافیت آرای نظام تقنینی نیازمند چکش کاری است

به گزارش راه ساری، عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: بدون شک طرح شفافیت آرای نظام تقنینی نیازمند چکش کاری است. معتقد به حداکثر امر شفافیت در کل ارکان کشور هستیم اما اینکه کجای این امر منطبق با قانون اساسی و یا کجای آن منطبق با شرع مقدس است، باید مورد آنالیز قرار گیرد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان: طرح شفافیت آرای نظام تقنینی نیازمند چکش کاری است

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، محمد دهقان در گفت وگو با میزان، با اشاره به تصویب یک فوریت طرح شفافیت آرا نظام تقنینی در مجلس گفت: این مسئله باید مورد مباحثه و کار کارشناسانه قرار گیرد. شورای نگهبان در این زمینه کار کارشناسی نموده و پس از آن اعلام نظر خواهد نمود.

عضو حقوقدان شورای نگهبان اضافه نمود: بدون شک طرح شفافیت آرای نظام تقنینی نیازمند چکش کاری است. معتقد به حداکثر امر شفافیت در کل ارکان کشور هستیم اما اینکه کجای این امر منطبق با قانون اساسی و یا کجای آن منطبق با شرع مقدس است، باید مورد آنالیز قرار گیرد.

دهقان توضیح داد: همچنین در این طرح موضوع شفافیت آرای شورای عالی امنیت ملی و مجلس خبرگان مطرح شده که به عنوان مثال باید گفت مجلس خبرگان خودش می تواند برای خودش قانون گذاری کند بنابراین همیشه ما تاکید بر حداکثر شفافیت در کل ارکان کشور داریم اما اینکه در حال حاضر این طرح چه اشکالاتی دارد و یا ندارد باید با کار کارشناسانه به آن پاسخ داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5464

به "عضو حقوقدان شورای نگهبان: طرح شفافیت آرای نظام تقنینی نیازمند چکش کاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو حقوقدان شورای نگهبان: طرح شفافیت آرای نظام تقنینی نیازمند چکش کاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید