عمران خان: پاکستان بخشی از درگیری های افغانستان نخواهد شد

به گزارش راه ساری، عمران خان کوشش های جاری در منطقه برای تحقق صلح در افغانستان را فرصتی تاریخی خواند و اضافه کرد: پاکستان از روند صلح و آشتی در افغانستان حمایت همه جانبه می نماید و این کشور بخشی از درگیری های افغانستان نخواهد شد.

عمران خان: پاکستان بخشی از درگیری های افغانستان نخواهد شد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرنگاران، عمران خان نخست وزیر پاکستان با انتشار بیانیه ای گفت که کشورش بخشی از درگیری های داخلی افغانستان نخواهد شد.

عمران خان کوشش های جاری در منطقه برای تحقق صلح در افغانستان را فرصتی تاریخی خواند و اضافه نمود: پاکستان از روند صلح و آشتی در افغانستان حمایت همه جانبه می نماید.

وی همچنین اعلام نمود: در طول 40 سال گذشته، درگیری های افغانستان برای دو کشور افغانستان و پاکستان به شدت رنج آور بوده است. اکنون، پس از یک مدت طولانی، روند صلح افغانستان فرصتی تاریخی برای صلح در منطقه به وجود آورده و پاکستان از این روند به صورت همه جانبه در راستای شروع مذاکرات بین الافغانی حمایت می نماید و افغان ها خود در خصوص آینده شان تصمیم می گیرند.

عمران خان ادامه داد: پاکستان جنگ و جنایاتی که در افغانستان صورت می گیرد را به شدت محکوم می نماید، چراکه این اعمال بر روند صلح تاثیرگذار است.

عمران خان در سرانجام تاکید نمود: پاکستان در راستای تحقق صلح در افغانستان همه طرف ها را متقاعد می نماید و به موفقیت روند صلح در افغانستان متعهد است، و این کشور بخشی از درگیری های افغانستان نخواهد شد.

ر

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2459

به "عمران خان: پاکستان بخشی از درگیری های افغانستان نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان: پاکستان بخشی از درگیری های افغانستان نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید