فارس من، پاسخ مسؤولان دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عدم کاهش شهریه

به گزارش راه ساری، معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا و برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین هزینه های دانشگاه بیشتر شده است، گفت:دانشگاه از اساتید درخواست کرده محتواهای جدید را تهیه و به صورت الکترونیکی و آنلاین تدریس کنند.

فارس من، پاسخ مسؤولان دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عدم کاهش شهریه

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، بعضی کاربران خبرنگاران با ثبت سوژه در سامانه فارس من درخواست اعتراض دانشجویان دانشگاه امیرکبیر به عدم کاهش شهریه را داشته اند.

این کاربران گفته اند: وزیر علوم در خصوص شرایط شهریه دانشجویان ترم جاری گفتند: تصمیم گیری در خصوص تعیین تکلیف شهریه دانشجویان و تمامی مباحث مالی و بودجه ای در ترم جاری بر عهده هیئت امنای دانشگاه ها خواهد بود، امیدواریم دانشگاه ها در هیئت امنا موضوع شهریه را مطرح کنند تا احیانا اگر در جایی لازم بود، شهریه به دانشجویان برشود.

غلامی تاکید کردند: طبعاً دانشجویانی که سرویس و خدماتی از دانشگاه دریافت نمی کنند اما شهریه پرداخت کرده باشند، شهریه آنها محاسبه خواهد شد و با تصمیم هیات های امنا شهریه در حساب آنها برای ترم آینده ذخیره خواهد شد و دانشجویان در حال تحصیل پولی دریافت نمی کنند بلکه به عنوان طلب در آنها ذخیره می شود و در نیمسال بعدی مابه التفاوت دریافت خواهد شد اما دانشجویانی که در شرف فارغ التحصیل باشند این طلب را دریافت خواهند کرد. با توجه به تفاوت آشکار در کیفیت و کمیت خدمات دانشگاه صنعتی امیرکبیر در ترم مذکور و تصمیم متخده از سوی دانشگاه مبنی بر عدم کاهش شهریه ها، کمپینی برای اعتراض به این موضوع و پیگیری برای شفاف سازی جزئیات این تصمیم دانشگاه تشکیل شده است.

کاهشی در هزینه های دانشگاه نداشته ایم

در پیگیری ها حسین کریمیان معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این باره به خبرنگار، گفت: این هزینه دانشجویان است که کاهش پیدا کرده است.دانشجویان هزینه رفت وآمد ندارند و دروس را به صورت مجازی در منزل پیگیری می کنند.

وی با بیان اینکه لزومی ندارد که شهریه دانشجویان کم شود، ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا و برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین هزینه های دانشگاه بیشتر شده و دانشگاه از اساتید درخواست کرده محتواهای جدید را تهیه و به صورت الکترونیکی و آنلاین تدریس کنند. بعضی از اساتید 2 تا 3 کار را با هم انجام می دهند و دانشگاه باید هزینه ای در قبال چنین کاری به اساتید پرداخت کند و یا خواهش کند که اساتید چنین کاری را بدون هیچ هزینه ای انجام دهند.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: با وجود اینکه سلف سرویس های دانشگاه تعطیل است ولی ما قرارداد حجمی یکساله با پیمانکار منعقد کرده ایم بنابراین باید تمام حق و حقوق شان را پرداخت کنیم و هزینه ای در این مورد کم نشده است.

کریمیان در پایان گفت: شاید ما تنها دانشگاهی هستیم که اگر دانشجو به هر دلیلی از جمله بیماری حذف ترم کرده بدون سنوات کل شهریه را به دانشجو عودت می دهیم و این در حالی است که دانشگاه های دیگر فقط شهریه متغیر را به دانشجو برمی گردانند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10459

به "فارس من، پاسخ مسؤولان دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عدم کاهش شهریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، پاسخ مسؤولان دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عدم کاهش شهریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید