فراکسیون صادقون: اخراج نظامیان خارجی، اولویت مذاکره کنندگان عراقی با آمریکا باشد

به گزارش راه ساری، نماینده فراکسیون پارلمانی صادقون با تأکید بر لزوم اخراج نظامیان آمریکایی از عراق، گفت ملت عراق در تظاهرات های گذشته، مخالفت خود را با حضور اجنبی گفت.

فراکسیون صادقون: اخراج نظامیان خارجی، اولویت مذاکره کنندگان عراقی با آمریکا باشد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نعیم العبودی نماینده فراکسیون مجلسی صادقون بار دیگر بر لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکایی از خاک عراق تأکید کرد.

العبودی به پایگاه خبری المعلومه گفت که اخراج نظامیان خارجی باید در صدر اولویت مذاکره کنندگان عراقی با آمریکا باشد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین اولویتهای این مذاکرات، حفظ حاکمیت عراق است، خاطر نشان کرد: باید در ذهن مذاکره کننده عراقی این باشد که نباید هیچ سرباز خارجی در پایگاههای خارجی [موجود در عراق] حضور داشته باشد.

این نماینده عراقی توضیح داد، ملت عراق در تظاهراتهای گذشته مخالفت خود را با حضور خارجی در کشور خاطرنشان کرد و صدای این ملت، رسا بود.

العبودی در خاتمه خاطر نشان کرد، موضع مجلس روشن بوده و منفعت ملت عراق باید در مذاکره با آمریکا لحاظ گردد و اجازه داده نگردد که از هیچ چیزی، علیه منافع ملی استفاده گردد.

در همین ارتباط، مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق، گفت کهآمریکا روش خصمانه اش با مردم خود و مردم دنیا را تغییر دهد و نیروهای اشغالگر خود را از تمام کشورها و در رأس آنها عراق خارج کند.

قرار است مذاکرات بین عراق و آمریکا برای آینده حضور نظامیان تروریست این کشور در عراق، 21 خرداد ماه جاری برگزار گردد. بدر الزیادی عضو کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق تأکید کرد که توافق راهبردی عراق با آمریکا به سمت خروج نیروهای رزمی پیش خواهد رفت.

منظور از توافق راهبردی، توافق سال 2009 عراق و آمریکاست که منجر به همکاری های امنیتی دو کشور و خروج نیروهای آمریکایی از عراق شد.

بدر الزیادی همچنین گفت که اولویت حفظ حاکمیت عراق است و همچنین اینکه تصمیمات نیروهای ائتلاف باید با اطلاع دولت عراق باشد، پیشتر نیروهای ائتلاف طرح ریزی می کردند و طرح را اجرا می کردند و پس از آن، مسئله را اعلام می کردند، اما امروز دیگر امور تغییر نموده؛ این عراق است که اکنون باید تصمیم گیرنده باشد.

م

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9787

به "فراکسیون صادقون: اخراج نظامیان خارجی، اولویت مذاکره کنندگان عراقی با آمریکا باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراکسیون صادقون: اخراج نظامیان خارجی، اولویت مذاکره کنندگان عراقی با آمریکا باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید