فعالان گردشگری باید از روابط محبت آمیز ایران و قزاقستان بهره ببرند

به گزارش راه ساری، سفیر قزاقستان در ایران در نشست با بازرگانان استان گلستان گفت: بین ایران و قزاقستان روابط کاملا محبت آمیز ای برقرار است که فعالان گردشگری و مالی باید از این فرصت ارزشمند نهایت بهره را ببرند.

فعالان گردشگری باید از روابط محبت آمیز ایران و قزاقستان بهره ببرند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، اسخت اورزبای سه شنبه 21 آبان 98 در نشست با فعالان گردشگری و بازرگانی استان گلستان که در حاشیه برگزاری جشنواره بین المللی اقوام در این استان برگزار گردید، گفت: بیشترین سهم مبادلات دریای خزر با قزاقستان است.

او در ایران با تاکید بر اینکه حمایت و کوشش می کنیم روابط تجاری مفیدتر و موثرتری با تجار ایرانی و به ویژه گلستان داشته باشیم، ادامه داد: مشکلاتی در مورد برقرای خطوط پروازی گرگان - اوکتائو، صدور ویزا و... وجود دارد که کوشش می کنیم آن حل کنیم.

اسخت اورزبای اعلام نمود: بخش کنسولی ایران و قزاقستان در حال مذاکره هستند تا شرایط اخذ ویزا را برای بازرگانان ایرانی تسهیل نمایند.

او گفت: در قزاقستان برای هر منطقه زمینه تجارت مالی و صنعتی خاصی معین شده است و در صورت فعالیت تجار و بازرگانان در مناطق مطابق با زمینه کاری خود، از معافیت های مالیاتی برخوردار خواهند شد.

سفیر قزاقستان در ایران افزود: 12 منطقه ویژه مالی و 22 منطقه ویژه صنعتی در قزاقستان مشخص شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6580

به "فعالان گردشگری باید از روابط محبت آمیز ایران و قزاقستان بهره ببرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالان گردشگری باید از روابط محبت آمیز ایران و قزاقستان بهره ببرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید