فلاح: باید بیشتر از اینها به کشتی برسند، بعد از باز شدن سالن ها باید حرف از برگزاری لیگ زد

به گزارش راه ساری، پیشکسوت کشتی گفت: حرف رئیس فدراسیون کشتی درست است که باید بیشتر از این به کشتی برسند؛ رشته ای که در تمامی ادوار المپیک، ورزش ایران را صاحب مدال نموده است.

فلاح: باید بیشتر از اینها به کشتی برسند، بعد از باز شدن سالن ها باید حرف از برگزاری لیگ زد

اکبر فلاح در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران با اشاره به شرایط نامعلوم کشتی در ماه های پیش رو، گفت: این روزها حرف از برگزاری لیگ برتر می زنند در حالی که حتی نمی گردد فعلا سالن های کشتی را باز کرد. در همه باشگاه ها بسته شده و مسئول لیگ به برگزاری این مسابقات فکر می نماید. وقتی کشتی گیر نمی تواند تمرین درست داشته باشد و مربی نمی تواند تمرین بدهد، برنامه ریزی برای برگزاری لیگ برتر سرانجامی ندارد.

قهرمان سابق کشتی آزاد دنیا با اشاره به تعطیلی تمرینات باشگاه کارگران از همان روزهای نخست شیوع بیماری کرونا، تاکید نمود: از همان روز اول تمرین را تعطیل کردیم. چون فقط پای جان کشتی گیر و مربی در میان نبود، در حین تمرین خانواده های زیادی در سالن حضور داشتند و بچه های شان را تر و خشک می کردند و ما دیدیم به این شکل تمرین کردن دردسرساز می گردد. تمرین از همان روزها تعطیل شد و فعلا که ستاد مقابله با کرونا اجازه نداده تمرینات آغاز گردد. من فکر می کنم عجله زیادی برای برگزاری لیگ برتر وجود دارد، درحالیکه ابتدا باید سالن ها باز شوند، مربیان و کشتی گیران بتوانند در کنار هم تمرین نمایند و یک ماه که گذشت، طبق شرایطی که وجود دارد برای برگزاری لیگ برتر برنامه ریزی کرد. اکنون هیچ برنامه ای معین نیست.

فلاح ادامه داد: اینطور که پیداست بیماری کرونا در کشور بار دیگر اوج گرفته و ظاهرا خطر آن از موج اول هم بیشتر است چون دیگر مثل قبل کسی شرایط بهداشتی و قرنطینه ای را رعایت نمی نماید. راه اندازی لیگ برتر در این شرایط واقعا خطرناک است چون با برگزاری مسابقه، فقط کشتی گیر نیست که به سالن می آید، تماشاگر هست، مربی و عوامل برگزار نماینده مسابقات و تیم ها هم هستند. به نظر من باید صبر کرد تا واکسن کرونا بیاید.

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد جوانان در خصوص بودجه درخواستی فدراسیون کشتی از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اعلام نمود: کشتی از ابتدا مشکل بودجه داشته، همواره هم بودجه کشتی کم بوده، درحالیکه فدراسیون کشتی درواقع دو رشته است، آزاد و فرنگی و مسافرت ها و اردوهای زیادی در رده های سنی مختلف دارد. دخل و خرج کشتی هیچ وقت با هم جور درنمی آمد، این فقط مربوط به فدراسیون امروز نیست، فدراسیون قبلی هم این مسائل را داشت و همچنین فدراسیون های قبل تر. فقط برخی که زرنگ تر بودند، خودشان اسپانسر می آوردند و کسری بودجه دولتی را با اسپانسر جبران می کردند. رئیس فدراسیون در خصوص بودجه اندک کشتی درست می گوید، این ارقام کفاف کارهای کشتی را نمی دهد اما او حتما از قبل می دانست که چقدر اداره کشتی هزینه دارد و باید فکری برای حل آن می داشت. اگر هم نمی دانست شرایط چطور است که این خودش محل ایراد است.

فلاح گفت: در عین حال که باید کوشش گردد بودجه دولتی کشتی اضافه گردد، اما حتما باید اسپانسر جذب کرد تا از یاری آنها برای کار بهره برد. این حرف رئیس فدراسیون کشتی درست است که باید بیشتر از این به کشتی برسند. رشته ای که در تمامی ادوار المپیک، ورزش ایران را صاحب مدال نموده است. همواره از کشتی در المپیک ها توقع مدال وجود دارد و طبیعتا باید بودجه مناسبی هم داشته باشد.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10034

به "فلاح: باید بیشتر از اینها به کشتی برسند، بعد از باز شدن سالن ها باید حرف از برگزاری لیگ زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلاح: باید بیشتر از اینها به کشتی برسند، بعد از باز شدن سالن ها باید حرف از برگزاری لیگ زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید