فن خال: مسی و نیمار بازیکنان تیمی نیستند، آنها در ناکامی تیمشان مسئولند

به گزارش راه ساری، بارسا با بازیکنی که می گویند بهترین بازیکن دنیاست چند بار قهرمان لیگ قهرمانان شده است؟ به نیمار در پاری سن ژرمن نگاه کنید. او چند بار قهرمان شده است؟

فن خال: مسی و نیمار بازیکنان تیمی نیستند، آنها در ناکامی تیمشان مسئولند

فن خال: مسی و نیمار بازیکنان تیمی نیستند، آنها در ناکامی تیمشان مسئولند

لیونل مسی شاید هواداران زیادی در جهانی فوتبال داشته باشد اما اندک کسانی هم هستند که چندان او را تأیید نمی نمایند و لوئیس فن خال، سرمربی هلندی سابق منچستریونایتد، یکی از آنهاست. او در یک گفت و گو با نشریه پائیس اسپانیا مسی و نیمار را از دسته بازیکنان محبوب خود خارج کرد، چون آنها را بازیکنانی در خدمت تیم نمی داند.

فن خال گفت: به بارسلونا نگاه کنید؟ این تیم با بازیکنی که می گویند بهترین بازیکن جهانست چند بار قهرمان لیگ قهرمانان شده است؟ به نیمار در پاری سن ژرمن نگاه کنید. او چند بار قهرمان شده است؟ من نیمار و مسی را به عنوان فوتبالیست های فردی دوست دارم اما آنها را به عنوان بازیکنان تیمی قبول ندارم. من فکر می کنم که در بازی های گروهی هیچکس مانند بازیکنی که در خدمت تیم باشد، مهم نیست.

فن خال اضافه نمود: من فکر می کنم که مسی باید بپرسد؛ چطور می گردد که برای مدتی طولانی قهرمان لیگ قهرمانان نشده است؟ باز هم می گویم که من حرکات فردی مسی را دوست دارم و به نظرم از این حیث او بهترین بازیکن جهانست چون آمارها همه چیز را درباره اش می گوید. من او را دوست دارم اما می گردد بگویید که چرا او پنج سال است که قهرمان اروپا نمی گردد؟ چرا؟ به عنوان کاپیتان او باید این سؤال را از خودش بپرسد که چرا تیمش قهرمان اروپا نمی گردد؟ بارسلونا تیمی پرستاره و فوق العاده دارد. نمی توانیم بگوییم که راکیتیچ بازیکن بدی است، کوتینیو ضعیف بوده، آلبا انتظارات را برآورده نکرده یا تراِشتگن دروازه بان سطح پایینی است و غیره. به نظر من مسی هم در این ناکامی های متوالی که برای بارسلونا رخ می دهد، مسئول است.

فن خال در پاسخ به این سؤال که بهترین بازیکن تیمی جهان، بازیکنی که به نظر او بیشترین خدمت را به تیمش می نماید، چه کسی است، گفت: یکی از بهترین بازیکنان تیمی جهان جیمز میلنر (هافبک لیورپول) است. در فینال لیگ قهرمانان او به عنوان مدافع و هافبک بازی کرد. او بازیکنی فوق العاده است چون با وجود 33 ساله بودن، می تواند چنین کارهایی انجام دهد. مهاجمان لیورپول هم همگی در خدمت تیم شان هستند.

-

بازگشت نیمار به بارسلونا موضوع سؤال دیگری بود که از فن خال پرسیده شد. او در این خصوص هم بیان کرد: یادم است که وقتی نیمار در بارسلونا حضور داشت، برای خدمت به مسی بازی می کرد. من دشمن نیمار نیستم. او فوق العاده است اما در پاری سن ژرمن او برای تیمش بازی نمی نماید و فکر می کنم که همه بازیکنان باید در خدمت تیم شان باشند، حتی لیونل مسی. بارسلونا 30 بازیکن دارد و فکر می کنم این مسی است که باید خودش را با آنها تطبیق دهد نه برعکس. گواردیولا هم این کار را به صلاح تیمش انجام داد اما سرمربیان چند سال اخیر بارسلونا بیش از اندازه تیم شان را حول محور حرکات مسی تغییر داده اند و این به روحیه تیمی بارسلونا لطمه زده است. گواردیولا با بارسلونا قهرمان اروپا شد، چون مسی را داشت اما نه مسی ای که می خواست به شیوه خودش بازی کند. این فرق بارسلونای او با بارسلونای سال های اخیر است. مسی خودش را با برنامه بازی گواردیولا تطبیق داده بود نه برعکس.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3507

به "فن خال: مسی و نیمار بازیکنان تیمی نیستند، آنها در ناکامی تیمشان مسئولند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فن خال: مسی و نیمار بازیکنان تیمی نیستند، آنها در ناکامی تیمشان مسئولند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید