قالیباف: پرستاران و پزشکان با عقل معاد مجاهدت کردند نه با عقل معاش

به گزارش راه ساری، رئیس مجلس گفت: بازدید ما از بیمارستان امام، حداقل کاری بود که می توانستیم. ما در نظارت میدانی، همۀ پروتکل ها را رعایت کردیم. فرمانده ستاد کرونا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و رئیس بیمارستان حاضر بودند و بر رعایت پروتکل ها نظارت کردند.

قالیباف: پرستاران و پزشکان با عقل معاد مجاهدت کردند نه با عقل معاش

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، جلسۀ آنالیز مسائل نظام سلامت کشور با تأکید بر اپیدمی کرونا با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت، رئیس ستاد کرونا در تهران، روسای نظام های صنفی، روسای دانشگاه های علوم پزشکی، روسای بیمارستان ها، معاونان وزیر بهداشت هم اکنون در حال برگزاری است.

قالیباف در این جلسه درخصوص حواشی ایجاد شده پس از حضور وی در یکی از بیمارستان های تهران برای پیگیری شرایط درمان بیماران کرونایی گفت: یک عقل معاد داریم یک عقل معاش؛ در مبارزه با کرونا پرستاران و پزشکان با عقل معاد مجاهدت کردند نه با عقل معاش.

وی اضافه نمود: آن چیزی که ما را از جنگ مالی و کرونا بیرون می برد وحدت و صمیمیت و پرهیز از اختلاف است. نباید موضوعاتی جز آنچه را مشکل مردم است، به میان آوریم. جز حل مسائل مردم به چیزی فکر نکنیم.

رئیس مجلس گفت: بازدید ما از بیمارستان امام، حداقل کاری بود که می توانستیم. ما در نظارت میدانی، همۀ پروتکل ها را رعایت کردیم. فرمانده ستاد کرونا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و رئیس بیمارستان حاضر بودند و بر رعایت پروتکل ها نظارت کردند.

وی اعلام نمود: 30 هزار پرستار ما کرونا گرفتند. این ها با عقل معاد کار کردند. بعضی از پرستاران از اسفند ماه سال گذشته کارانه نگرفتند و الان در خط مقدم هستند. این فرایند باید تغییر کند.

قالیباف بیان نمود: وقتی سیل کرونا آمد، کادر درمانی ما در مقابل سیل با عقل معاد ایستادند. سیل کرونا و سیل مسائل مالی را داریم و باید در مقابل آن بایستیم و از مردم دفاع کنیم. اگر کنار مجاهدان خط مقدم نایستیم از مروت و انسانیت به دور است. عقلانیت این است که لااقل به پرستاران و پزشکان خداقوت بگوییم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در بیمارستان فرهنگ ایثارگری را دیدم. در بیمارستان امام پرستارانی بودند که از معیشت خود چیزی نمی گفتند، ولی نگران تجهیزات درمانی بودند. این همان روحیه دفاع مقدس است.

تور پاریس: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

تور ونیز: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12155

به "قالیباف: پرستاران و پزشکان با عقل معاد مجاهدت کردند نه با عقل معاش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: پرستاران و پزشکان با عقل معاد مجاهدت کردند نه با عقل معاش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید