قرارداد های خرید و فروش برق در شرکت های شستا محقق شد

به گزارش راه ساری، نفیعی گفت: مبادله قرارداد دوجانبه برق فی مابین شرکت های تولیدکننده برق و مصرفکنندگان عمده برق در شرکت های تابعه شستا با ظرفیتی معادل 500 مگاوات محقق شد.

قرارداد های خرید و فروش برق در شرکت های شستا محقق شد

به گزارش ،کوروش نفیعی مدیرعامل هلدینگ انرژی تامین از شرکت های تابعه شستا درخصوص مبادله قرارداد دوجانبه برق فی مابین شرکت های تولیدکننده برق و مصرف کنندگان عمده برق در شرکت های تابعه شستا، گفت: با حمایت محمد رضوانی فر مدیرعامل شستا این قرارداد

نفیعی با بیان اینکه برای اولین بار در کشور یک الگوی پیروز از هم افزایی درون گروهی در صنعت برق شکل گرفته است، اضافه نمود: این امر کاهش هزینه تامین برق برای شرکت های زیرمجموعه و بالطبع افزایش سودآوری شرکت های فوق را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هر چند احتیاج مصرف شرکت های زیرمجموعه شستا بیش از این مقدار برآورد میگردد، افزود: این حجم مبادله قرارداد مربوط به کل ظرفیت کارخانجات با دیماند مصرفی بیش از 5 مگاوات است که مطابق قوانین و مقررات وزارت نیرو، میتواند توسط قرارداد های دوجانبه برق یا به وسیله بورس انرژی فراهم گردد.

نفیعی توضیح داد: در حال حاضر بالغ بر 340 مگاوات قرارداد خرید/فروش برق فی مابین شرکت های صنعتی زیرمجموعه شستا با نیروگاه های هلدینگ انرژی مبادله شده و بالغ بر150 مگاوات نیز در شرف اخذ الحاقیه انشعاب و امضای قرارداد مبادله دوجانبه برق هستند.

مدیرعامل هلدینگ انرژی تامین با بیان اینکه مجموعه این اقدامات و مبادله قرارداد های دوجانبه با هدف افزایش همافزایی فی مابین شرکت های زیرمجموعه و استفاده مطلوب از ظرفیت های قانونی و قراردادی موجود در صنعت برق پیگیری شده، گفت: در تامین نقدینگی مورد احتیاج به جهت پیشبرد اهداف استراتژیک شرکت ها خللی ایجاد نمی گردد. به عبارت دیگر، امید است با مبادله این قرارداد ها و اجرای آن ها که برای اولین بار در سطح شستا و کشور در این سطح همکاری و حجم مبادله اتفاق افتاده، منافع حاصله در مجموعه شرکت های شستا تجمیع شده و موجب رشد و تعالی هرچه بیشتر شرکت های زیرمجموعه و البته سهام داران آن ها فراهم گردد.

کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9173

به "قرارداد های خرید و فروش برق در شرکت های شستا محقق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد های خرید و فروش برق در شرکت های شستا محقق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید