قطعی 30 ساعته آب در شرق گیلان ، مردم صرفه جویی کنند

به گزارش راه ساری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه بزرگ آب شرب استان در ماه آینده گفت: برای تامین آب شرب پایدار و اتصال این ظرفیت به مدار بهره برداری به ناچار طی هفته آینده آب بخش های شرقی استان حدود 30 ساعت قطع یا با افت فشار روبرو می شود.

قطعی 30 ساعته آب در شرق گیلان ، مردم صرفه جویی کنند

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، سیدمحسن حسینی در نشست خبری افزود: با بهره برداری از فاز دو این تصفیه خانه سه هزار لیتر بر ثانیه به ظرفیت آب شرب بهداشتی استان گیلان اضافه نموده می شود.

وی با اشاره به فرایند ساخت مدول اول و دوم تصفیه خانه اظهار کرد : بهمن سال78 مدول اول این تصفیه خانه به بهره برداری رسید و از مردادماه سال 93 عملیات اجرایی ساخت مدول دوم و بهینه سازی مدول اول این تصفیه خانه اجرایی گشت.

وی با بیان اینکه بهره برداری مدول دوم این تصفیه خانه در ماه آینده (تیرماه) انجام می شود، افزود: با اتصال مدول دوم این تصفیه خانه ، آب شرب بخش مرکزی و شرق استان از دو سد سپیدرود و شهر بیجار تامین می شود.

وی شهرهای بهره مند از راه اندازی این پروژه را شامل؛ اطاقور ، بندر کیاشهر ، رودبنه ، لاهیجان، لنگرود ، شلمان و کومله ،سیاهکل ، آستانه اشرفیه ، رشت ، خمام و انزلی عنوان و شرح داد: با بهره برداری از این پروژه سه هزار لیتر برثانیه به ظرفیت تولید آب شرب بهداشتی استان اضافه نموده می شود .

حسینی با اشاره به اینکه این ظرفیت سه هزار لیتر بر ثانیه تا خاتمه شهریورماه به تدریج به شبکه آب شرب استان اضافه نموده خواهد شد، خاطر نشان کرد: با راه اندازی این تصفیه خانه ، آب مطمئن و مورد نیاز شهرهای یاد شده تا سال 1425 تامین خواهد بود.

وی یادآور شد: در حال حاضر سه هزارلیتر بر ثانیه آب بهداشتی توسط مدول اول تصفیه خانه تولید می شود.

افزایش دوبرابر تصفیه خانه گیلان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به اینکه برای اتصال فازدوم این تصفیه خانه به شبکه آب استان و قرار دریافت در مدار بهره برداری نیازمند توقف 30 ساعت پمپاژ آب به شرق استان هستیم، اظهار کرد: قطعی آب در شهرها و روستاهای متاثر بین 15 تا 17 ساعت طول خواهد کشید

به گفته وی ، با بهره برداری از این فاز عملا ظرفیت آب شرب بهداشتی این تصفیه خانه 2 برابرمی شود.

وی شهرهای اصلی متاثر از این پروژه را اطاقور ، بندرکیاشهر ، رودبنه ، لاهیجان، لنگرود ، شلمان و کومله ،سیاهکل ، آستانه اشرفیه ذکر کرد و افزود :شهرهای رشت ، خمام و بندرانزلی کمتر متاثر می شوند.

وی عملیات اجرایی این پروژه بزرگ را از ساعت یک بامداد روز دوشنبه (26 خردادماه) تا هفت صبح روز سه شنبه(27 خردادماه) عنوان و اظهار کرد: البته این اقدام به معنای قطعی آب در تمامی این ساعات نیست زیرا تمهیداتی برای کمترین تبعات ناشی از این قطعی اندیشیده شده است .

حسینی شرح داد: پر کردن ظرفیت مخازن شهرهای شرق گیلان، وارد مدار کردن چاه های آب این مناطق، استفاده از تانکر سیار برای آبرسانی و توزیع آب های بسته بندی شده در نقاطی که امکان عبور و مرور تانکرهای آب وجود ندارد و دیگر جاهای مورد نیاز از جمله تمهیدات پیش بینی شده برای قطعی آب در شهرهای متاثر است.

مردم با صرفه جویی می توانند ساعات کمتری را باقطعی آب روبرو شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از مردم خواست تا با همکاری و نهایت صرفه جویی کمتر با قطعی آب روبرو شوند.

وی شرح داد: هر جقدر مردم همکاری موثرتری داشته باشند و طی این مدت برای کارهای ضروری از آب استفاده کنند ، آب مخازن بیشتر دوام می آورد و همه شهفرایندان می توانند تا حد ممکن برای مصارف ضروری شان استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: مردم خود نیز می توانندقبل از آغاز عملیات اجرایی اتصالاین پروژه به شبکه به میزان لازم نسبت به ذخیره سازی آب مورد نیاز خود نیز اقدام کنند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان اظهار داشت: می خواهیم حلاوت این کار بزرگ را با همکاری و رضایت خود مردم داشته باشیم و شهفرایندان نگرانی از قطعی آب که طی این ساعات ایجاد می شود، نداشته باشند.

حسینی گفت: مردم می توانند مسائل خود را در این ارتباط با مرکز 122 در میان بگذارند .

در حال حاضر ، 99.93درصد جمعیت شهری و 77.32 درصد جمعیت روستایی استان از خدمات آب شرب بهداشتی بهره مند می باشند.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10127

به "قطعی 30 ساعته آب در شرق گیلان ، مردم صرفه جویی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعی 30 ساعته آب در شرق گیلان ، مردم صرفه جویی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید