قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ کاهش اندک قیمت ها در بازار

به گزارش راه ساری، ریزش قیمت ها در بازار خودرو از اواخر مرداد ماه شروع شد و تا به امروز نیز ادامه داشته است هر چند سرعت و شدت ریزش قیمت ها در این بازار در مقابل افزایش قیمت چند ماه اخیر بسیار ناچیز است.

قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ کاهش اندک قیمت ها در بازار

به گزارش خبرآنلاین، بازار خودرو که طی چند ماه اخیر افزایش قیمت بی سابقه ای را تجربه نموده است چند روزی است که به ثبات رسیده و ازاواخر مرداد ماه تا به امروز قیمت ها در این بازار در حال پایین آمدن است به طوری که قیمت پراید 132، 151 و 131 از آخرین روز مردادماه تا به امروز 500 هزار تومان کاهش یافته است و قیمت این خودرو ها امروز به ترتیب 78، 88 و 77 میلیون تومان اعلام شده است در این بین، اما قیمت خودرو پراید 111 طی چند روز اخیر روی 89 میلیون تومان ثابت مانده است.

شتاب قیمتی که بازار خودرو طی چند ماه اخیر به خود گرفت باعث شد تا قیمت ها در این بازار به طور چشمگیری افزایش پیدا کند و خروج مصرف نمایندگان از بازار خودرو رکود حاکم بر این بازار را عمیق تر کرد تا جایی که نمایشگاه داران خودرو عنوان می کردند خرید و فروش خودرو تقریبا به صفر رسیده است. از سوی دیگر، خریداران خودرو به امید این که بازار روندی کاهشی به خود گیرد، دست از خرید خودرو کشیدند و به دلیل قدرت خرید پایین، ترجیح دادند خرید خودرو را به بعد موکول نمایند.

کاهش قیمت های اخیر در بازار خودرو تنها به خودرو های گروه پراید محدود نمی گردد بلکه قیمت خودرو پژو 206 تیپ 5 فول از اواخر مرداد ماه تا به امروز 3 میلیون تومان کاهش یافته است و قیمت این خودرو به 199 میلیون تومان رسیده است و هچنین قیمت خودرو پژو 206 تیپ 2 فول نیز در این مدت 2 میلیون تومان کاهش یافته است و به 163 میلیون تومان رسیده است.

سایر خودرو های گروه خودروسازی پژو نیز از این کاهش قیمت ها در امان نمانده اند به گونه ای که قیمت خودرو پژو 2008 که تا 780 میلیون تومان بالا رفته بود امروز به 765 میلیون تومان رسیده است و مدل 98 این خودرو نیز در حال حاضر 730 میلیون تومان قیمت دارد.

خودرو های گروه سمند نیز در این مدت کاهش قیمت چشمگیری داشتند به طوری که قیمت خودرو سمند ال ایکس ای اف 7 بنزینی مدل 99 از 175 میلیون تومان امروز به 168 میلیون تومان رسیده است و قیمت سمند ال ایکس ساده که 145 میلیون تومان بوده است امروز به 140 میلیون تومان رسیده است.

در این میان قیمت خودرو های تیبا هاچ بک ای ایکس رینگ آلمینیومی، تیبا هاچ بک ای ایکس رینگ فولادی، تیبا هاچ بک پلاس و تیبا صندوقدار اس ایکس بنزینی به ترتیب 106، 101، 115 و 94 میلیون تومان اعلام شده است.

خودرو کوییک دنده ای که 124 میلیون تومان قیمت داشته است امروز به قیمت 120 میلیون تومان رسیده است و قیمت خودرو کوییک دنده ای آر نیز از 127 میلیون تومان به 125 میلیون تومان کاهش یافته است.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: فرارو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11249

به "قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ کاهش اندک قیمت ها در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ کاهش اندک قیمت ها در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید