لبنان، نبیه بری خطاب به دیاب: دولت باید متشکل از همه احزاب باشد

به گزارش راه ساری، نبیه بری در نشست سه جانبه ای که میان وی و دیاب و میشل عون برگزار شد٬ از نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه خواست تا دولتی متشکل از همه احزاب تشکیل دهد.

لبنان، نبیه بری خطاب به دیاب: دولت باید متشکل از همه احزاب باشد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه الجمهوریه ملاقات سه جانبه ای که پس از انجام رایزنی های مجلسی لبنان برای انتخاب مأمور تشکیل دولت٬ میان میشل عون رئیس جمهور لبنان و نبیه بری رئیس مجلس و حسان دیاب مأمور تشکیل کابینه این کشور برگزار شد٬ فراتر از چارچوب تبریک و تعارفات معمول بوده و در این جلسه به تشریح مرحله بعدی و الزامات آن پرداخته شد.

طبق اطلاعات٬ در خلال این نشست نبیه بری خطاب به دیاب گفت: از شما می خواهم همه کوشش خود را برای تشکیل دولت در اسرع وقت انجام دهید و این دولت باید متشکل از همه احزاب باشد.

بری ادامه داد: باید کوشش کنید در این دولت حتی از نماینده احزابی که در رایزنی ها به شما رأی ندادند نیز بهره ببرید و مهم تر از همه اینکه نمایندگان اعتراضات مردمی نیز باید در این دولت حضور داشته باشند.

همچنین اطلاعات مربوط به این جلسه نشان می دهد که حسان دیاب نیز به توصیه های بری پاسخ مثبت و قول داد که در این راستا عمل کند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7277

به "لبنان، نبیه بری خطاب به دیاب: دولت باید متشکل از همه احزاب باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، نبیه بری خطاب به دیاب: دولت باید متشکل از همه احزاب باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید