لغو ناگهانی سفر وزیر خارجه پاکستان به ژاپن

به گزارش راه ساری، وزیر خارجه پاکستان که قرار بود امروز راهی ژاپن شده و با مسئولین سیاسی این کشور ازجمله نخست وزیر دیدار کند سفر خود را لغو کرد.

لغو ناگهانی سفر وزیر خارجه پاکستان به ژاپن

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از جیو تی وی، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان به صورت ناگهانی سفر خود به ژاپن را لغو کرد.

در حالی که قرار بود قریشی امروز سفر 3 روزه خود به ژاپن را شروع نموده و با سران سیاسی این کشور از جمله شخص نخست وزیر دیدار و مصاحبه کند به صورت ناگهانی سفر خود را لغو کرد.

وزارت خارجه پاکستان در این خصوص اعلام نمود: لغو سفر قریشی با هماهنگی دولت ژاپن صورت گرفته است و به زودی تاریخ قطعی سفر او به این کشور اعلام خواهد شد.

با لغو این سفر در لحظات پایانی برآورد های در مورد علت و انگیزه وزارت خارجه پاکستان از لغو این سفر به شدت افزایش یافته است.

بعضی بر این باورند که افزایش تنش میان پاکستان و هند عامل اصلی لغو سفر قریشی بوده و وزیر خارجه پاکستان تا زمان معین شدن انتها این منازعه به هیچ کشور خارجی سفر نخواهد کرد.

لازم به ذکر است پس از روی کار آمدن عمران خان بیشترین تعداد سفرهای خارجی سران پاکستانی به منظور جلب حمایت های مالی کشورهای مختلف صورت گرفته تا اسلام آباد بحران مالی موجود خود را پشت سربگذارد.

ژاپن ارتباط خوبی با پاکستان دارد و به خصوص نبض صنعت خودرو سازی پاکستان در دست شرکت های معتبر ژاپنی است.

.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1475

به "لغو ناگهانی سفر وزیر خارجه پاکستان به ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو ناگهانی سفر وزیر خارجه پاکستان به ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید