ماه رمضان فرصت مناسبی برای سالم سازی درونی فعالان سیاسی است

به گزارش راه ساری، یک عضو شورای مرکز حزب موتلفه اسلامی گفت: جناح های سیاسی باید دغدغه حل مسائل مردم را داشته باشند. ماه رمضان فرصت خوبی برای سالم سازی درونی فعالان سیاسی و اصلاح بعضی رفتارها و مواضع آنها است.

ماه رمضان فرصت مناسبی برای سالم سازی درونی فعالان سیاسی است

محمدحسین شفیعی ها در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به این که خودسازی و تزکیه نفس در ماه رمضان اهمیت زیادی دارد، اظهار کرد: رمضان فرصتی است که انسان ها از اشتغال های مادی و دنیوی 11 ماه خود فاصله گرفته و به مسائل معنوی، تزکیه و اصلاح امور فردی و اجتماعی بپردازند. اصلاح و تزکیه هم در بعد زندگی فردی و هم اجتماعی می تواند تاثیرگذار باشد. به شرطی که بهره کافی از فرصت ماه رمضان برده گردد.

وی در ادامه درباره تاثیر ماه رمضان بر فضای سیاسی کشور، توضیح داد: انتظار است از فعالان سیاسی و جناح ها و گروه ها به برکت ماه رمضان تامل بیشتری در موارد و رفتارهای خود داشته باشند و اگر این شرایط حاکم گردد طبیعی است که ماه رمضان بر رفتارهای آنها تاثیر مثبت می گذارد. سال جاری با توجه به بحث کرونا که زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است جناح های سیاسی باید توجه بیشتری به اصلاح رفتارهای خود داشته باشند. زیرا کشور با شرایط خاصی رو به رو است و امیدواریم با سالم سازی درون سیاسیون، مسائل کشور در روزها و ماه های پیشرو سرو سامان یابد.

این فعال سیاسی تاکید نمود: فعالان سیاسی و جریان هایی که به خصوص در عرصه حکومت حضور دارند، باید به اقشاری که از کرونا آسیب دیدند یاری نمایند؛ زیرا فعالان سیاسی می خواهند با فعالیت سیاسی خود، اداره امور مردم را ساده تر نمایند. بنابراین یاری به اقشار مختلف مردم تکلیفی برای جناح های سیاسی است و آنها باید برای حل مسائل مردم دغدغه داشته باشند.

شفیعی ها اعلام نمود: عده زیادی از کسبه جزء و کارگران و اقشار ضعیف که درآمد روزانه دارند، از کرونا آسیب زیادی دیدند و مسوولان باید تدبیر خاصی برای آنها داشته باشند. کرونا یک بیماری فراگیر است با این حال ایران شاید به اندازه بعضی کشورها آسیب ندیده است، اما باید برای دوران پساکرونا فکر عاجلی کرد. مجلس جدید در این زمینه نقش مهمی دارد دولت هم باید دست از بعضی ذهنیت های گذشته خود بردارد و با تعامل مثبت و سازنده با مجلس دنبال حل مسائل کشور و یاری به اقشار آسیب دیده باشد.

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8933

به "ماه رمضان فرصت مناسبی برای سالم سازی درونی فعالان سیاسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماه رمضان فرصت مناسبی برای سالم سازی درونی فعالان سیاسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید