متقاضیان عرضه اولیه در یک سال 10 برابر شد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، عرضه اولیه سیتا در حالی روز چهارشنبه انجام شد که در این عرضه حدود 4 میلیون و 500 هزار نفر مشارکت داشتند. بازدهی بالای بازار سهام در چند ماه اخیر و همچنین حمایت های دولت باعث شده تا تعداد افراد جدیدی که برای حضور در این بازار جذاب اقدام به دریافت کد بورسی می کنند، به طور شگفت انگیزی افزایش پیدا کند.

متقاضیان عرضه اولیه در یک سال 10 برابر شد

در حالی که در دوازدهم تیرماه سال 98 مشارکت در عرضه اولیه درهاور تنها 435 هزار نفر بود دقیقا یکسال بعد و در عرضه اولیه سیتا میزان مشارکت بیش از 10 برابر شده و به 4 میلیون و 481 هزار و 418 نفر رسیده است.

مروری بر رشد میزان شرکت کنندگان در عرضه اولیه نشان می دهد که احتمالا تا انتها تیرماه میزان مشارکت در عرضه اولیه از مرز 5 میلیون نفر هم بگذرد و این نرخ تا انتها سال به بیش از 10 میلیون نفر نیز برسد. این در حالی است که با این تعداد از متقاضیان زیرساخت های فعلی برای عرضه اولیه چندان مناسب به نظر نمی رسد و در روز عرضه اولیه همواره شاهد اختلال در سامانه معاملاتی بورس و کارگزاری ها هستیم.

از آنجا که عرضه اولیه به عنوان یک سرمایه گذاری با بازدهی تضمینی است روز به روز بر متقاضیان خرید آن افزوده می شود و باید دید مقامات بورس برای این حجم عظیم متقاضیان ورود به بازار سهام چه تدبیری خواهند کرد؟

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10438

به "متقاضیان عرضه اولیه در یک سال 10 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان عرضه اولیه در یک سال 10 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید