مدارس تهران تا سرانجام هفته باز می شود؟ ، هفته بحرانی و پیک کرونا را پیش رو داریم

به گزارش راه ساری، سخنگوی آموزش وپرورش شهر تهران گفت: اگر ستاد پیشگیری از کرونا درباره تعطیلی مدارس به نتیجه برسد اعلام می کند بعید است این هفته هم مدارس تهران باز شوند.

مدارس تهران تا سرانجام هفته باز می شود؟ ، هفته بحرانی و پیک کرونا را پیش رو داریم

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، مسعود ثقفی درباره شرایط تعطیلی مدارس و آموزش مجازی به دانش آموزان اظهار کرد: شرایط ویژه فعلی نیازمند یک تدبیر اساسی بود تا مسئله ای در فرایند تحصیلی دانش آموزان ایجاد نشود، در اینجا دو مشکل وجود داشت، نخست اینکه آموزش ها متوقف نشود و دوم اینکه برای جبران زمان از دست رفته آموزش تلاش کنیم.

وی اضافه نمود: با توجه به این شرایط هم اکنون برای متوقف نشدن فرایند آموزش از شبکه آموزش استفاده می کنیم و تمام دوره های تحصیلی می توانند دروس را پیگیری کنند پس از عادی شدن شرایط بخشی از عقب افتادگی زمانی را در مدارس جبران خواهیم کرد.

سخنگوی آموزش و پرورش تهران با اشاره به روش های مختلف برای جبران آموزش های از دست رفته در مدارس عنوان نمود: آموزش از طریق شبکه آموزش یکی از این روش هاست اما وزارت ارتباطات نیز بستر دیگری را فراهم می کند و همکاران ما در مدارس هم از فضاها و شبکه ها استفاده می کنند تا دانش آموزان از نظر درسی آسیبی نبینند و از هر راهی که ممکن است تلاش می کنیم تا فرایند آموزش دانش آموزان متوقف نشود.

ثقفی در پاسخ به این پرسش که آیا فرایند تعطیلات برای مدارس به صورت قطره چکانی خواهد بود؟ گفت: وزیر بهداشت این هفته را هفته بحرانی و پیک این بیماری گفت هر زمانی که ستاد پیشگیری از کرونا در خصوص تعطیلی مدارس به نتیجه ای برسد تمدید تعطیلی را اعلام می کند و به نظر نمی رسد این هفته هم مدارس تهران باز شوند اما به هر حال فرایند اطلاع رسانی در اختیار ستاد کروناست و ما دخالتی در این موضوع نداریم و هر چه به مصلحت کشور است تصمیم گیری و اعلام می کنند.

وی شیوع کرونا را مقدمه ای برای توسعه تعامل آموزش و پرورش با وزارت ارتباطات و تولید روش های نوین برای ارائه آموزش ها و جبران دروس عقب افتاده دانست و گفت: ظرفیت بسیار خوبی در فضای مجازی و سایر فضاهای تکنولوژی وجود دارد و پیشنهاد وزیر ارتباطات هم بسیار خوب است و درگیر و دار این بیماری به روش های نوین از آموزش نزدیک می شویم که می تواند فرایند آموزش ما را در آینده متحول کند.

سخنگوی آموزش و پرورش تهران که در یک برنامه رادیویی سخن می گفت در انتها اظهار کرد: ما هیچ آماری مبنی بر مبتلا شدن دانش آموزان به ویروس کرونا نداریم و آمارها در اختیار وزارت بهداشت است اما ظاهراً قشر دانش آموزان تا به امروز درگیری مستقیمی با بیماری نداشتند اما ممکن است ناقل ویروس به خانواده ها باشند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8351

به "مدارس تهران تا سرانجام هفته باز می شود؟ ، هفته بحرانی و پیک کرونا را پیش رو داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس تهران تا سرانجام هفته باز می شود؟ ، هفته بحرانی و پیک کرونا را پیش رو داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید