مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی ایران تاسیس شد

به گزارش راه ساری، مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی ایران با ظرفیت 233 جایگاه برای آزمون های حضوری و امکان برگزاری آزمون های غیر حضوری راه اندازی شد.

مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی ایران تاسیس شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه، حمید اکبری، قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت و سعید هاشمی نظری رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور افتتاح شد.

در این مرکز 233 جایگاه مجهز به کامپیوتر برای آزمون های حضوری پیش بینی شده است. همچنین از این پس امکان شرکت در آزمون ها به صورت غیر حضوری و از راه دور نیز از همین طریق برای دانشجویان فراهم است. از ویژگی های این مرکز تصحیح آنلاین پاسخ نامه ها است؛ به طوریکه دانشجو پس از خاتمه امتحان می تواند از نمره خود آگاه گردد.

حمید اکبری؛ قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در حاشیه مراسم افتتاحیه این مرکز، گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران در همه زمینه ها از زیرساخت خوبی برخوردار است، اما در حوزه برگزاری امتحانات به صورت الکترونیک احتیاج به تقویت داشت.

وی اضافه کرد: همانطور که حرکت سیستم های آموزشی به سمت ارائه آموزش از راه دور پیش می رود، ضرورت دارد که آزمون ها هم الکترونیک شده و امکان برگزاری آن ها از راه دور فراهم گردد.

اکبری با بیان اینکه دانشگاه ها تقریبا از چهار سال پیش به سمت راه اندازی مرکز آزمون الکترونیک رفته اند و بعضی دانشگاه ها الان 600 جایگاه دارند؛ اظهار کرد: خوشبختانه با راه اندازی مرکز آزمون الکترونیک در دانشگاه علوم پزشکی ایران، زیر ساخت خوبی هم برای دانشگاه و هم برای کل کشور ایجاد شد و حتما موجب ارتقا آموزش پزشکی در کشور خواهد شد.

وی با اشاره به استاندارد بالای این مرکز برای برگزاری آزمون های خاتمه ترم دانشگاه، اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 4500 جایگاه در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای برگزاری آزمون ها به صورت الکترونیک داریم و برای آزمون های ملی از جمله آزمون علوم پایه و آزمون پیش کارورزی از همین ظرفیت استفاده می کنیم.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت سهولت در طراحی سوال، حذف کاغذ و کاهش هزینه ها، امنیت بالای آزمون و اعلام سریع نتیجه آزمون را به عنوان ویژگی های آزمون های الکترونیک برشمرد و خاطر نشان کرد: باید کوشش کنیم تا با توسعه مراکز آزمون الکترونیک در کشور، در آینده آزمون های دکتری تخصصی، پذیرش دستیاری پزشکی تخصصی و کارشناسی ارشد نیز به صورت الکترونیک برگزار شوند، اما فعلا جایگاه کم داریم.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کانادا: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10314

به "مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی ایران تاسیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی ایران تاسیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید