معترضان آلبانیایی خواهان استعفای دولت شدند

به گزارش راه ساری، تهران - خبرنگاران - هزاران تن از طرفداران گروه مخالف دولت آلبانی روز چهارشنبه در پایتخت این کشور تظاهرات کردند و خواستاراستعفای نخست وزیر شدند.

معترضان آلبانیایی خواهان استعفای دولت شدند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از تیرانا، معترضان با تجمع در مقابل دفتر کارادی راما نخست وزیر سوسیالیست آلبانی، دولت را به فساد اقتصادی و ارتباط با جرایم سازمان یافته متهم کردند.

گروه مخالف آلبانی که نمایندگانش در مجلس کرسی های خود را ترک نموده اند، ضمن خودداری از مذاکره با نخست وزیر، خواهان تشکیل کابینه ای انتقالی بدون حضور وی است تا شرایط برای برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور مهیا گردد.

آمریکا و اتحادیه اروپا به گروه مخالف در مورد متوسل شدن به خشونت هشدار داده و این گروه را به نشستن پای میز مذاکره ترغیب نموده اند.

با این وجود، معترضان در حالی که قصد حمله به ساختمان مجلس و ورود به آن را داشتند، با پلیس درگیر شدند.

پلیس برای متفرق کردن معترضان، با شلیک گاز اشک آور از ماشین های آب پاش استفاده کرد و تعدادی از معترضان در جریان این زد و خورد زخمی شدند.

سوسیالیست های حاکم در آلبانی 74 کرسی از 140 کرسی مجلس را در اختیار دارند. بعضی از کرسی های خالی در مجلس در اختیار نامزدهای گروه مخالف قرار گرفته است.

آلبانی ماه گذشته نیز صحنه تجمع مردمی در مقابل دفتر کار نخست وزیر بود، به طوری که معترضان ضمن کوشش برای شکستن درهای این ساختمان و ورود به آن، خواهان استعفای نخست وزیر و برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.

معترضان در آلبانی خواهان برقراری دموکراسی به وسیله مجلس منتخب مردمی و نه به واسطه پول و تهدید جنایتکاران، هستند.

نخست وزیر آلبانی می گوید اصلاحات قضایی پیشنهادی وی باعث پاکسازی فساد از سیستم قضایی می گردد و امکان ملحق شدن این کشور به اتحادیه اروپا را فراهم می نماید.

آلبانی کشوری واقع در جنوب شرق اروپاست. این کشور عضو نهادهای مهمی چون سازمان ملل، بانک جهانی، یونسکو، سازمان پیمان آتلانتیک شاقتصادی (ناتو) و سازمان تجارت جهانی است و کاندید رسمی عضویت در اتحادیه اروپا محسوب می گردد.

شبک**اروپام**9109**1708

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1826

به "معترضان آلبانیایی خواهان استعفای دولت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان آلبانیایی خواهان استعفای دولت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید