معرفی مشمولان بیمه بیکاری به تامین اجتماعی

به گزارش راه ساری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از ارسال نخستین فهرست مشمولان بیمه بیکاری ایام شیوع بیماری کرونا در این استان به سازمان تامین اجتماعی اطلاع داد.

معرفی مشمولان بیمه بیکاری به تامین اجتماعی

به گزارش خبرنگاران، مهرداد جهاندیده در گفت وگو با ایرنا گفت: بیمه بیکاری متعلق به کسانی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا کار خود را به صورت موقت از دست داده اند.

وی اضافه نمود: تا به امروز حدود 9 هزار نفر از سیستان و بلوچستان در سامانه بیمه بیکاری نام نویسی کردند که 5 هزار و 800 نفر مشمول این بیمه می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان اعلام کرد: از این تعداد و پس از آنالیز های صورت گرفته اولین گروه از مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری به تعداد هزار و 942 نفر برای تکمیل فرآیند انجام کار و پرداخت به سازمان تامین اجتماعی ارسال شد.

این مسئول ادامه داد: 10رسته از فعالیت ها در بخش های مالی، صنوف تولیدی و خدماتی که بیشترین آسیب را در بحث شیوع ویروس کرونا متحمل شده اند مشمول بیمه بیکاری هستند. لیست اسامی بقیه مشمولان پس از آنالیز های لازم به سازمان تامین اجتماعی ارسال خواهد شد.

وی تاکید نمود: با توجه به فرآیند پیش بینی شده برای ثبت نام و اطلاع رسانی به وسیله سامانه بیمه بیکاری و پیامک، متقاضیان از مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خودداری نمایند.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8754

به "معرفی مشمولان بیمه بیکاری به تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی مشمولان بیمه بیکاری به تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید