معمای سقوط سه پزشک روس از پنجره بیمارستان

به گزارش راه ساری، سقوط سه پزشک از پنجره بیمارستان طی هفته های اخیر در روسیه توجه افکار عمومی این کشور را به وضع سخت کادر درمانی روسیه که درگیر مبارزه با بیماری کرونا است، جلب کرد.

معمای سقوط سه پزشک روس از پنجره بیمارستان

به گزارش رسانه های روسی ازجمله خبرگزاری اینترفاکس (خبرگزاری غیردولتی دارای گرایش غربی) و پایگاه اینترنتی لنتارو (غرب گرا و مخالف دولت روسیه) دو تن از پزشکانی که از پنجره بیمارستان به پایین سقوط کرده بودند بر اثر شدت جراحات مغزی جان باخته و نفر سوم همچنان در بیمارستان بستری است.

یکی از این پزشکان الکساندر شولپف نام دارد که شب دوم می (شنبه) از پنجره بیمارستان فوریت های پزشکی نوواسمانسکی در استان وارونژ که در ان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری شده بود، به پایین سقوط کرد.

دفتر مطبوعاتی سازمان بهداشت استان وارونژ اظهار داشت که تحقیقات پیرامون این حادثه جریان دارد و در نتیجه این تحقیقات، در مورد حادثه اظهار نظر خواهد شد.

به گزارش رسانه های محلی، شولپف در زمان حاضر در بیمارستان بستری شده و جمجمه وی شکسته است.

شولپف اواخر ماه اوریل به همراه الکساندر کوسیاکین همکار خود فیلم ویدئویی ضبط کرد و در آن گفت که کرونا گرفته است اما با این وجود همچنان به کار ادامه می دهد.

کوسیاکین هم گفت که به آنها لباس های محافظ دربرابر کرونا نمی دهند و تست کرونا نمی کنند.

سازمان بهداشت استان وارونژ این خبر را جعلی خواند.

پایگاه اینترنتی لنتارو از رسانه های غرب گرا و مخالف دولت روسیه نیز روز شنبه خبر داده بود که یلنا نپومنیاشیا سرپرست بیمارستان ویژه کهن سربازان در کراسنایارسک در منطقه سیبری روسیه نیز بر اثر سقوط از پنجره بیمارستان درگذشته است، این خبر را سازمان بهداشت استان کراسنایارسک تایید کرده است.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت استان کراسنایارسک، این پزشک زن روز اول ماه می (روز جمعه) درگذشت.

وی در طول یک هفته در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان فوریت های پزشکی قرار داشت و پزشکان برای نجات جان وی تلاش می کردند.

سازمان بهداشت استان کراسنایارسک این حادثه را به بستگان یلنا نپومنیاشیا تسلیت گفت و وعده داد که به آنها کمک های لازم صورت گیرد.

خانم نپومنیاشیا بیش از 20 سال در سیستم بهداشت استان کراسنایارسک کار کرده بود و در ارائه خدمات پزشکی به ساکنان این شهر و مناطق اطراف آن فعال بود.

گفته می شود که وی روز 25 ماه اوریل در هنگام جلسه ای با حضور بوریس نمیک رئیس سازمان بهداشت استان کراسنایارسک از پنجره سقوط کرد و در این جلسه تغییر کاربری بیمارستان برای پذیرش بیماران کرونایی بررسی می شد و خانم نپومنیاشیا مخالف چنین اقدامی بود.

ناتالیا لبدووا، رئیس بخش فوریت های پزشکی بیمارستان شماره 83 شهرک زویوزدنی دیگر پزشک قربانی این پدیده نادر است.

روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس روز بیست و چهارم آوریل نوشت که خانم لبدووا در پی سقوط از پنجره بیمارستان جان باخت. وی پیش تر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در همان بیمارستان بستری بود.

بیمارستانی که حادثه در آن روی داده یکی از مراکز درمانی وابسته به آژانس پزشکی بیولوژیک فدرال در روسیه است.

این بیمارستان با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام اینکه ناتالیا لبدووا در آنجا به دلیل علائم نزدیک به کرونا تحت درمان بوده، بدون توضیحات بیشتر، مرگ وی را ناشی از یک حادثه غم انگیز توصیف کرد.

به نوشته روزنامه روسی، بیماری لبدووا در شرایط سبک بود و به وی امکان می داد که در خانه مداوا شود اما روز 20 آوریل وی در بیمارستان کومونارکا در مسکو بستری شد و با استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی نفس می کشید.

گفتنی است در استان کالینین گراد در غرب روسیه نیز 350 تن از پرسنل کادر درمانی روسیه دست از کار کشیده اند.

رسانه های روسیه از جمله خبرگزاری ریانووستی، رادیو اکومسکو و کانال تلویزیونی کاسکاد ت.و روز سه شنبه به نقل از الکساندر کراوچنکو وزیر بهداشت دولت محلی استان کالینینگراد روسیه اظهار داشتند: حدود 100 پزشک و 250 کادر درمانی رده متوسط در استان کالینین گراد از کار کردن در دوره شیوع بیماری کرونا خودداری کردند.

کراوچنکو که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، اظهار داشت: هر یک از پرسنلی که از کار کردن خودداری می کند دلایلی را مطرح می کند و وی (کراوچنکو) این افراد را محکوم نمی کند.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

تور پاریس: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

تور ونیز: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9149

به "معمای سقوط سه پزشک روس از پنجره بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای سقوط سه پزشک روس از پنجره بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید