مقابله با ایران، توجیه آمریکا برای ارسال نیرو به عربستان

به گزارش راه ساری، وزیر دفاع آمریکا در نشستی خبری مدعی شد که آمریکا با عربستان سعودی همکاری خواهد نمود تا در برابر تهران از ریاض دفاع نمایند.

مقابله با ایران، توجیه آمریکا برای ارسال نیرو به عربستان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از صدای آمریکا، مارک اسپر روز آدینه در نشست خبری مشترک با مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با بیان اظهاراتی واهی گفت: من امروز با مقامات سعودی گفت وگویی داشتم. ما به عنوان یک متحد عربستان سعودی می خواهیم به آنها یاری کنیم تا از خود در برابر تجاوز ایران دفاع نمایند. در واکنش به تهدیدات مداوم منطقه، دستور ارسال دو گردان هوایی جنگی و تعدادی از نیروهای توانمندمان به عربستان سعودی را صادر نموده ام.

به گزارش خبرنگاران، چندی پیش مقامات سعودی و آمریکایی مدعی شده بودند که ایران مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان است. این در حالی است که انصارالله یمن پس از وقوع این حمله به طور رسمی مسئولیت آن را بر عهده گرفت و مقامات ایرانی نیز ادعاها مبنی بر نقش جمهوری اسلامی در حمله به آرامکو را قویا رد نموده اند.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان قرار است هفته آینده برای میانجی گری میان تهران و ریاض به ایران سفر کند و دیداری با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران داشته باشد.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5810

به "مقابله با ایران، توجیه آمریکا برای ارسال نیرو به عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با ایران، توجیه آمریکا برای ارسال نیرو به عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید