مقاله: محله های اوقافی تهران را بشناسید

به گزارش راه ساری، تعریف این نوع ملک می تواند به خوبی بسیاری از ابهامات شما برای خرید ملک در محله های اوقافی تهران را رفع کند و با اطلاعات کامل سراغ آنالیز نقشه محله های اوقافی بروید. در واقع املاک اوقافی به املاکی گفته می گردد که زمین آن توسط شخصی وقف شده است و اداره اوقاف در ازای اقساط 99 ساله آن را به افراد دیگر اجاره داده و درآمد حاصله را صرف امور مربوطه می نماید. البته ناگفته نماند مبالغ اقساط گفته شده در طول سال خیلی زیاد نیست. یادتان باشد پرداخت اقساط 99 ساله به معنای اجاره به شرط تملیک نیست!

مقاله: محله های اوقافی تهران را بشناسید

این املاک در محله های اوقافی تهران دارای سند هستند و هیچ مسئله ای هم برای خرید و فروش، رهن و اجاره و حتی ساخت وساز در زمین آن ها وجود ندارد. این املاک دارای سند اوقافی هستند که البته تفاوت هایی با سند ملکی دارد. املاک اوقافی در شهرهای مختلف ایران وجود دارد و متاسفانه به دلیل قیمت کمتر و تفکر اشتباهی که در جامعه رواج پیدا نموده دید خوبی نسبت به آن ها وجود ندارد.

در نقشه محله های اوقافی، شهرک غرب یکی دیگر از محله های اوقافی تهران است. شهرک غرب یا شهرک قدس، یک منطقه مدرن و از محله های شهر تهران است که در شمال غربی این شهر و در منطقه 2 شهرداری تهران نهاده شده است. این منطقه به دلیل داشتن شهرسازی مدرن، خیابان کشی های عریض و استاندارد، تراکم جمعیت پایین، آب وهوای پاکیزه، امکانات رفاهی و درمانی، خانه های ویلایی با معماری متفاوت و دسترسی آسان به شریان های اتوبانی شهر، به یکی از گرانقیمت ترین مناطق مسکونی تهران بدل شده است.

منبع مقاله: محله های اوقافی تهران را بشناسید

انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14378

به "مقاله: محله های اوقافی تهران را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: محله های اوقافی تهران را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید