مهرجردی: تعارضات زندگی را به جاده توافق و تفاهم سوق دهید

به گزارش راه ساری، مدرس حوزه خانواده گفت: هیچ زندگی ای بدون تعارضات وجود ندارد، اما مهم این است که تعارضات را به جاده تفاهم و توافق بین خود سوق دهیم چرا که اگر مسالمت آمیز حل نشوند آسیب های جدی به رابطه همسران می زنند.

مهرجردی: تعارضات زندگی را به جاده توافق و تفاهم سوق دهید

به گزارش گروه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی ستاد ملی ازدواج دانشجویی، مراسم اختتامیه اولین کاروان بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی با عنوان مهر و ماه صبح امروز در محل برج سپید مشهد برگزار گردید.

در این برنامه پس از اجرای نمایش خانواده دوست داشتنی من، دو تن از اساتید و مشاوران برجسته حوزه خانواده به تبیین نکاتی پیرامون سبک زندگی، مدیریت روابط زوجین، آسیب ها و راه چاره های حفظ و تقویت رابطه سالم بین همسران پرداختند.

صادقیان و مهرجردی در قالب جلسه پرسش و پاسخ و ارائه راه چاره در زمینه رابطه پویا و هدفمند در زندگی مشترک، رابطه همسران را به فرزندی نادیدنی تشبیه کردند.

مهرجردی در این زمینه اظهار کرد: اینکه هر یک از زوجین تصورکند در زندگی آگاهی و شناخت کافی را دارد نظر اشتباهی است چرا که در هر مرحله از زندگی، آموزش و آگاهی امری مهم و شایان توجه است.

وی با بیان اینکه تفاهمات اولیه بین زوجین و توافقات بین خانواده هایشان سبب ساز شکل گیری و شروع زندگی مشترک می گردد، گفت: تعارضات نیز جزو دیگری از زندگی مشترک است و هیچ زندگی بدون مشکل و بی فراز و نشیب نیست و این مهم نیز باید مورد توجه زوجین باشد.

مهرجردی با تأکید بر اینکه هیچ زندگی بدون تعارض نیست، ادامه داد: مهم این است که در این تعارضات آسیب نبینیم؛ تمام هنر زندگی پیروز مشترک این است که این تعارضات را در جاده تفاهم و توافقات سوق دهیم چرا که اگر حل نشوند آسیب های جدی می زنند.

صادقیان نیز با اشاره به تفاوت های فردی و شخصیتی بین زن مرد گفت: اغلب مسائل زندگی مشترک با مهارت مصاحبه حل می گردد، اما مشاجره کردن علاوه بر شکستن حریم و حرمت ها اقتدار مرد را نیز خدشه دار می نماید.

وی با تأکید بر لزوم یادگیری مهارت درست مصاحبه بین زوجین توضیح داد: در مشاجره عیب طرفین نیز آشکار می گردد و مقایسه و تهدید نیز آسیب زا است.

این مشاور خانواده ادامه داد: درمصاحبهی دو طرفه حریم های یکدیگر را حفظ کنید و حتی اگر حق باشما است از چراغ قرمز ها عبور نکنید چراکه به مشاجره کشیده می گردد و از طرفی در هیچ مشاجره ای حق ثابت نمی گردد و رابطه شما آسیب خواهد دید.

از بین بردن هویت همسر موجب سردی رابطه می گردد

وی به زوج های جوان یادآور شد: همسر شما دارای شخصیت مستقل است و اگر اشتباهی از او بروز کرد نباید برای رفتار غلط کل هویت او را زیرسوال ببرید چرا که در این صورت منجر به سردی رابطه می گردد.

صادقیان با اشاره به رفتار های زنان در حالت ناراحتی و تمایل آنان به مصاحبه اضافه کرد: در این شرایط مردان باید کاملا مستمع فعال باشند و جبهه گیری نکنند تا مسائل به خوبی برطرف گردد.

وی با تأکید بر لزوم حل مسائل بین زوجین به آنان توصیه کرد: مسائل خود را برای والدین یا دوستان خود بازگو نکنید و در حمایت از همسر خود نزد دیگران تمام قد بایستید، خطا را با خطا پاسخ ندهید و مقابله به مثل نکنید. ابراز علاقه، رابطه همسران را تقویت می نماید.

این مدرس حوزه خانواده با بیان اینکه یکی از نشانه های آسیب دیدن رابطه بین زوجین این است که از بودن در کنار هم لذت نبرند، ابراز کرد: محبت کردن و عشق ورزیدن و مراقبت مداوم از یکدیگر از نشانه های رابطه سالم است و شادمانی با هم این رابطه را قوت می بخشد.

در ادامه، مهرجردی خطاب به همسران تاکید نمود: در فضای عاطفی با یکدیگر کلمات زیبا نثار هم کنید، زبان عشقِ همسر خود را یاد بگیرید و بدانید همسرتان از چه نوع عشق ورزی رضایت دارد؟.

وی خطاب به نوعروسان نیز گفت: به مرد های خود اقتدار بدهید وفرمان زندگی را از دست آنان نگیرید؛ مقایسه کردن، سروفت زدن و تهدید کردن از جمله رفتار های اقتدارشکنانه است که به رابطه شما آسیب جدی می زند.

مهرجردی در سرانجام سخنانش به زوج های جوان یادآور شد: اگر مساله ای در رابطه شما پیش آمد، خودتان مدیریت کنید و دیگران را وارد حریم خود نکنید، اما در نهایت اگر احتیاج شد با مشاور امین درمیان بگذارید.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7435

به "مهرجردی: تعارضات زندگی را به جاده توافق و تفاهم سوق دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهرجردی: تعارضات زندگی را به جاده توافق و تفاهم سوق دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید