مورا: بعضی مسائل در مذاکرات وین هنوز باز هستند

به گزارش راه ساری، تهران (پانا) - نماینده اتحادیه اروپا با اشاره به نزدیک شدن مذاکرات وین به مراحل انتهای اظهار کرد که بعضی از موضوعات مرتبط هنوز باز هستند و گفت وگوها به انتها نرسیده است.

مورا: بعضی مسائل در مذاکرات وین هنوز باز هستند

به گزارش ایرنا، انریکه مورا پنجشنبه شب در توئیتی نوشت: ما در مراحل انتهای مذاکرات وین هستیم. بعضی از موضوعات مرتبط هنوز باز هستند و موفقیت در چنین مذاکره پیچیده ای هرگز تضمین شده نیست.

وی اضافه نمود که اتحادیه اروپا تمام کوشش خود را در تیم هماهنگ نماینده انجام می دهد، اما قطعاً هنوز به خط انتها نرسیده ایم.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هم پیشتر در توئیتی نوشته بود که تمام مذاکره نمایندگان اکنون روی آخرین مراحل حیاتی متمرکز شده اند. هیچ کس نمی تواند بگوید که توافق صورت گرفته است، تا زمانی که همه مسائل به جای مانده حل و فصل گردد.

وی اضافه نمود که برای عبور از مسائل به جای مانده کوشش مضاعفی ضروری است.

مذاکرات برطرف تحریم ها که از ششم دی ماه شروع شده به مرحله ای رسیده است که موفقیت یا شکست آن صرفا به تصمیمات سیاسی طرف های غربی بستگی دارد. اگر طرف های غربی تصمیم های لازمی را که به آن مطلع هستند، اتخاذ نمایند، می توان چند موضوع به جای مانده را حل نموده و ظرف چند روز به توافق نهایی دست یافت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14585

به "مورا: بعضی مسائل در مذاکرات وین هنوز باز هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورا: بعضی مسائل در مذاکرات وین هنوز باز هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید