مولر: حتی بعد از عفو ترامپ، راجر استون مجرم باقی می ماند

به گزارش راه ساری، بازپرس ویژه سابق رسیدگی به پرونده مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بعد از یک سال سکوت، در اظهارنظری بر مجرم بودن دوست و مشاور سابق رئیس جمهور آمریکا علیرغم دریافت عفو از سوی وی، تاکید نمود.

مولر: حتی بعد از عفو ترامپ، راجر استون مجرم باقی می ماند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رابرت مولر، بازپرس ویژه سابق رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا در یادداشتی برای روزنامه واشنگتن پست درباره دستور عفو دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با استفاده از اختیاراتش در قانون اساسی برای مشاور و دوست قدیمی اش راجر استون که به دلیل ارتکاب جرائم مختلف از جمله دروغگویی به کنگره در پرونده تحقیقات تبانی انتخاباتی ادعایی میان روسیه و ترامپ به تحمل 40 ماه حبس محکوم شده بود، اظهارنظر کرد.

مولر نوشت: احساس می کنم باید به ادعاهای گسترده در این خصوص که تحقیقات ما نامشروع و انگیزه هایمان نادرست بوده، پاسخ دهم و همچنین به ادعاهای خاص مبنی بر این که راجر استون قربانی دفتر ما بوده است. تحقیقات در مورد روسیه از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. استون تحت تعقیب نهاده شد و محکوم شد زیرا مرتکب جرایم فدرال شده بود.

وی تاکید نمود: او همچنان یک مجرم محکوم باقی می ماند و درستش هم همین است و تحقیقات در مورد رفتار استون با بالاترین درجه صداقت انجام شد.

مولر گفت: ما هر تصمیمی در مورد پرونده استون را، مانند سایر پرونده ها، تنها بر اساس حقایق و قانون و مطابق با قانون اتخاذ کردیم. ادعاهای خلاف این صحت ندارند.

به نوشته وبگاه خبری بیزنس اینسایدر، این یادداشت یکی از معدود دفعاتی است که مولر به صورت عمومی درباره اقداماتش به عنوان بازپرس ویژه صحبت نموده است. او در تمام مدت تحقیقات تقریباً دو ساله تحقیقات سکوت نموده بود و تنها در ماه می سال 2019 در یک کنفرانس خبری لب به سخن گشود و یک بار هم در ماه جولای همان سال در مقابل کنگره شهادت داد.

دادگاهی در آمریکا روز 1 اسفندماه سال 98 مشاور سابق رئیس جمهور آمریکا را در پرونده اتهاماتش بابت دروغ به کنگره و ممانعت از انجام تحقیقات قانونی درخصوص پرونده ارتباط روسیه با پیروزی ترامپ در انتخابات 2016 مجرم شناخت و او را به تحمل 40 ماه حبس محکوم کرد.

رئیس جمهور آمریکا برای دوست و مشاور سابقش که به تحمل 40 ماه حبس محکوم شده بود دستور عفو صادر کرد. کاخ سفید در بیانیه ای محکومیت راجر استون را غیرعادلانه توصیف و خاطرنشان کرد دونالد ترامپ یک فرمان اجرایی اعطای عفو برای تخفیف مجازات او صادر نموده است.

کاخ سفید در بیانیه ای که بامداد شنبه (به وقت تهران) منتشر کرد استون را قربانی ماجرای قلابی روسیه توصیف نموده که ساخته و پرداخته سیاستمداران چپ گرا و متحدان آن در رسانه ها با هدف تضعیف ریاست جمهوری ترامپ بوده است.

کاخ سفید در این بیانیه گفته اتهامات علیه راجر استون توسط دادستان های رابرت مولر مطرح شده و چون آنها نتوانسته اند شواهدی در تأیید وجود چنین تبانی ای ارائه نمایند رفتار استون در جریان تحقیقات را بهانه ای برای ایراد اتهام علیه او قرار داده اند.

در این بیانیه آمده است: راجر استون تا همینجا مصائب زیادی متحمل شده و با او، همانند بسیاری از دیگر افراد در این پرونده بسیار غیرمنصفانه رفتار شده است. راجر استون اکنون یک انسان آزاد است.

اما این اقدام ترامپ بلافاصله با واکنش منفی مخالفانش روبرو شد. میت رامنی سناتور جمهوری خواه یکی از کسانی بود که شدیدترین مخالفت را نسبت به این اقدام ابراز و آن را فساد بی سابقه و تاریخی توصیف کرد.

م

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10551

به "مولر: حتی بعد از عفو ترامپ، راجر استون مجرم باقی می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مولر: حتی بعد از عفو ترامپ، راجر استون مجرم باقی می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید