میزبانی دولت افغانستان از نشست بین المللی صلح در کابل

به گزارش راه ساری، در حالی که تبادل زندانیان طالبان و دولت افغانستان متوقف شده است، وزارت خارجه این کشور گفت که نمایندگانی از کشورهای مختلف و سازمان ها بین المللی برای اجماع درباره صلح امروز در کابل حضور خواهند یافت.

میزبانی دولت افغانستان از نشست بین المللی صلح در کابل

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، گران هیواد سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان اظهارداشت که شهر کابل امروز میزبان نشست عظیمی با هدف اجماع بین المللی درباره صلح افغانستان است.

به گفته وزارت خارجه افغانستان، در نشست امروز نمایندگی از کشورهای مختلف و همچنین چندین سازمان عظیم بین المللی از جمله ناتو، اتحادیه اروپا، همکاری اسلامی و سازمان ملل حضور خواهند یافت.

به گفته گران هیواد، این نشست در شرایط کنونی می تواند نقش مهمی در زمینه سازی برای یافتن راه های مشکل صلح در افغانستان باشد.

وی اضافه کرد: کاهش خشونت ها، آزادی زندانیان، شروع مذاکرات بین الافغانی، برقراری آتش بس و مبارزه موثر با شیوع ویروس کرونا از موضوعات مورد بحث در این نشست است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان اظهارداشت که این نشست عصر امروز با سخنرانی اشرف غنی شروع خواهد شد.

به گزارش خاورمیانه، این اظهارات در حالی صورت می گیرد که دو روز قبل نیز نمایندگان افغانستان، پاکستان و چین در یک ویدئو کنفرانس درباره تطبیق تفاهمنامه همکاری امنیتی میان سه کشور گفت وگو کردند.

از سوی دیگر، پس از توقف حدود 600 زندانی طالبان، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی این گروه در قطر تاکید نمود که اتهام های اخیر مبنی بر ارتباط طالبان با روسیه با هدف تخریب فرایند صلح افغانستان توسط امنیت ملی در کابل منتشر شده است.

وی مدعی شد که دولت با این کار برای تخریب و تعویق فرایند صلح و نیز جلوگیری از ایجاد یک دولت جدید در افغانستان کوشش می نماید.

.

بالی: سفر به جزیره ای شگفت انگیز در اندونزی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10464

به "میزبانی دولت افغانستان از نشست بین المللی صلح در کابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزبانی دولت افغانستان از نشست بین المللی صلح در کابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید