نظر پوتین درباره استیضاح ترامپ، مرد یخی نتیجه استیضاح را پیش بینی کرد!

به گزارش راه ساری، ایسنا نوشت:ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه امروز (پنج شنبه) میزبان کنفرانس خبری بزرگ سالانه خود با حضور صدها خبرنگار داخلی و خارجی است.

نظر پوتین درباره استیضاح ترامپ، مرد یخی نتیجه استیضاح را پیش بینی کرد!

به گزارش خبرگزاری راشا تودی، ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه درباره استیضاح ترامپ و تحریم های ضد روسی واشنگتن گفت: سنای تحت کنترل جمهوری خواهان بعید است که ترامپ را بر اساس این اتهامات واهی برکنار کند. این اتهامات در واقع از همان منبعی می آیند که به رسوایی شکست خورده روسیه گیت برمی شود.

وی گفت که لفاظی های ضد روسی و اقدامات ضد روسی بسیار تاسف بار هستند به خصوص وقتی که از طرف برخی افراد خاص بیان می شود. برای مثال آمریکا سعی دارد که خط لوله گاز روسیه به آلمان را متوقف کند با این ادعا که کمک به اوکراین ضروری است. اگر آن ها واقعا می خواهند به اوکراین کمک کنند می توانند به آن ها پول بدهند.

رهبر روسیه در ادامه اضافه نمود: معاهده جدید استارت برای کاهش تسلیحات هسته ای به زودی منقضی می شود، اما اگر آمریکا موافقت کند می تواند همچنان مفید و موثر باقی بماند. اگر این معاهده لغو شود هیچ مانعی برای محدودسازی زرادخانه های هسته ای دو کشور باقی نخواهد ماند.

او در پاسخ به سوالی در مورد اوکراین و پیامدهای نشست چهارجانبه نرماندی در فرانسه گفت که تمایل چندانی به اظهارنظر شخصی درباره رهبران خارجی نظیر ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهوری اوکراین حتی بعد از بازنشستگی ندارد، اما از نظر وی درباره فرایند صلح می تواند بگوید که سخنان زلنسکی مبنی بر این که توافق نامه صلح مینسک باید مورد بازنگری قرار گیرد، جای بحث دارد. پوتین گفت: توافق مینسک هسته اصلی فرایند آشتی است، اما دولت جدید اوکراین ظاهرا موضع چندان متفاوتی با دولت قبلی این کشور ندارد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین درباره جشن های مرتبط با روز پیروزی و تهدید برخی از رهبران خارجی برای عدم شرکت در آن به نشانه اعتراض به سیاست های روسیه گفت: معتقدم این کار بی احترامی به تمام کسانی خواهد بود که جانشان را فدای شکست آلمان نازی کردند، از جمله افرادی از همان کشورها که قصد دارند این مراسم مسکو را بایکوت کنند.

رهبر روسیه همچنین تاکید کرد، جنبشی برای تقبیح سیاست های میخائیل گورباچف، آخرین رهبری شوروی که به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی منجر شد، هیچگونه اهمیت عملی نخواهد داشت، حتی اگر تصویب شود. تقویت هر نوع ایدئولوژی در قانون اساسی روسیه ایده مناسبی نیست. اتحاد جماهیر شوروی یک ایدئولوژی دولتی داشته و انتها خوبی نداشت.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7119

به "نظر پوتین درباره استیضاح ترامپ، مرد یخی نتیجه استیضاح را پیش بینی کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر پوتین درباره استیضاح ترامپ، مرد یخی نتیجه استیضاح را پیش بینی کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید