نماد پترول کی باز می گردد؟ ، بازگشایی در گرو شفاف سازی شرکت

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، در حالی که در چند هفته اخیر بازار سهام عملکرد فوق العاده ای داشته و بسیاری از نمادهای بورس بیش از 50 درصد در این مدت رشد داشته اند، توقف بعضی نمادها موجب شده تا سهامداران آنها از این رشد سریع بازار جا بمانند. یکی از این نمادها پترول بوده که در روزهای اخیر سهامدارانش نسبت به عدم بازگشایی آن اعتراضات فراوانی را داشته اند.

نماد پترول کی باز می گردد؟ ، بازگشایی در گرو شفاف سازی شرکت

شرکت پتروشیمی ایرانیان که با نماد پترول در بورس فعالیت می نماید از 6 خرداد تا به امروز متوقف شده و بر اساس اعلام سازمان بورس حداکثر تا 18 تیرماه تعلیق این نماد ادامه خواهد داشت. در تاریخ 6 خرداد ناظر بازار بر اساس دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات، این نماد را به منظور آنالیز شرایط شفافیت اطلاعاتی به حالت تعلیق درآورد و از آن موقع تا به امروز سه بار این تعلیق را تمدید نموده است. این که چرا مدیران پترول اقدام به شفاف سازی نمی نمایند موضوعی است که سهامداران این نماد را کلافه نموده است.

این در حالی است که این شرکت در 27 خرداد و در مجمع عمومی فوق العاده خود افزایش سرمایه 25 درصدی را به تصویب رسانده و حق تقدم این نماد نیز به سهامداران این نماد نیز تخصیص داده شده است. با این حال موضوعی که موجب نگرانی سهامداران پترول شده است، ادامه تعلیق این نماد و بلوکه شدن در سرمایه شان در این بازار صعودی شده است. این در حالی است که شاخص گروه شیمایی در این مدت 72 درصد رشد داشته است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10382

به "نماد پترول کی باز می گردد؟ ، بازگشایی در گرو شفاف سازی شرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماد پترول کی باز می گردد؟ ، بازگشایی در گرو شفاف سازی شرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید