نوبخت: سال جاری درآمد های نفتی به 50 هزار میلیارد تومان می رسد ، منابع جایگزین نفت پیش بینی شد

به گزارش راه ساری، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سال جاری درآمد های نفتی کاهش یافته و بین 49 تا 50 هزار میلیارد می رسد.

نوبخت: سال جاری درآمد های نفتی به 50 هزار میلیارد تومان می رسد ، منابع جایگزین نفت پیش بینی شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمدباقر نوبخت امروز در حاشیه بازدید از دریاچه ارومیه در جمع خبرنگاران با اشاره به بدهی های چند صد هزار میلیاردی دولت و کوشش برای اداره دولت بدون درآمد های نفتی اظهار کرد: همیشه حدود 40 تا 50 درصد بودجه از محل درآمد های نفتی بوده و امسال در بهترین شرایطی که در بودجه پیش بینی شده است، 49 تا 50 هزار میلیارد تومان درآمد از محل فروش نفت است.

وی توضیح داد: هم اکنون درآمد بودجه منابع، 570 هزار میلیارد تومان بوده، یعنی کمتر از 10 درصد است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه منابع دیگر جایگزین نفت پیش بینی شده است گفت: سازمان برنامه و بودجه منابع جایگزین دیگری از جهت مولدسازی دارایی های دولتی به منظور استفاده از اسناد خزانه دارد و کوشش می گردد تا ساز و کار هایی که منجر به تورم نگردد، اسناد خزانه را زمانی منتشر کند که پول موجود جامعه را جمع کند تا دوباره به جامعه بازگردد، یعنی پول جدیدی وارد نگردد.

وی اضافه نمود: امید است با تمامی سختی های حاصل از تحریم و کمبود ها و مسائل کرونا، کشور را به نحو احسنت مدیریت کنیم.

نوبخت با اشاره به شرایط دریاچه ارومیه گفت: دریاچه در مقایسه با 1393 که کار ها با 12 طرح شروع شد خوشبختانه مساحت آن بیش از هزار و 82 کیلومتر مربع افزایش یافته و تراز آن 127 سانتی متر بالا آماده است.

وی توضیح داد: این در حالی است که بسیاری از طرح هایی که برای احیای این دریاچه و تکمیل آن بود در امسال به بهره برداری می رسد و در این راستا در بازدید از پیرانشهر و نقده که محل اجرای سد کانی سیب و محل احداث انتقال آب از زاب به دریاچه ارومیه است، از 36 کیلومتر، دو هزار و 800 متر آن باقی مانده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هم اکنون حفاری تونل به صورت دائمی در حال اجرا است و از کانال 11 کیلومتری نیز بازدید شده و بخش هایی آن آماده است و دی ماه تمامی آن افتتاح می گردد.

وی اضافه نمود: بی شک با ورود بیش از 500 تا 600 میلیون مترمکعب آب جدید به این دریاچه، پرآب تر و فعال تر خواهد نمود.

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9858

به "نوبخت: سال جاری درآمد های نفتی به 50 هزار میلیارد تومان می رسد ، منابع جایگزین نفت پیش بینی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبخت: سال جاری درآمد های نفتی به 50 هزار میلیارد تومان می رسد ، منابع جایگزین نفت پیش بینی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید