نیویورک پست: ریشه کنی کووید-19 نیازمند عزم جهانی است

به گزارش راه ساری، نیویورک پست به نقل از مدیر آزمایشگاهی در ووهان چین که مشکوک به انتشار اتفاقی ویروس کرونا میان انسان ها است، نوشت: گسترش این ویروس هنوز در شروع راه است و تاکید نمود برای ریشه کنی کووید-19 ما نیازمند عزم جهانی هستیم.

نیویورک پست: ریشه کنی کووید-19 نیازمند عزم جهانی است

روزنامه آمریکایی نیویورک پست روز سه شنبه، در گزارشی با عنوان محقق زن چینی که در زمینه خفاش ها مطالعه می نماید، هشدار داد که کرونا ممکن است تنها نوک قله کوه یخ باشد اضافه نمود: محقق زن چینی در زمینه خفاش ها هشدار می دهد که شرایط کنونی ناشی از ویروس کشنده کرونا تنها نوک قله کوه و ممکن است بشر با چالشی روبرو گردد که بدون عزم دنیای نتواند از عهده آن برآید.

شی جانگلی دانشمند برجسته چینی تاکید نمود: اگر می خواهیم از گسترش دوباره این ویروس و اوج گیری موج دوم کووید-19 جلوگیری کنیم، باید پیش از هرچیز این ویروس ناشناخته را که از حیوان به انسان منتقل شده، بشناسیم. وی گفت: اگر ما ویروس ها را مورد مطالعه قرار ندهیم، امکان شیوع دوباره این بیماری وجود خواهد داشت.

تا به امروز ویروس کرونا در سراسر دنیا به بیش از 5 میلیون و 590 هزار نفر سرایت پیدا نموده و جان نزدیک به 348 هزار نفر را گرفته است.

آزمایشگاه شهر ووهان که برای نخستین بار، اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در آنجا مشاهده شد و شی جانگلی مدیر آن است، متهم به انتشار اتفاقی ویروس میان انسان ها است. چین همچنین متهم شده است که در مورد شیوع این ویروس به موقع اطلاع رسانی ننموده و در مورد شمار جانباختگان شهروندانش شفاف نبوده است.

هرچند این محقق چینی هرگونه انتشار ویروس را از آزمایشگاهش رد نموده و اظهار داشته که سویه های مورد تحقیق وی و تیمش متفاوت بوده است.

شیوع ویروس کرونا برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اظهار داشت. ،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10518

به "نیویورک پست: ریشه کنی کووید-19 نیازمند عزم جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک پست: ریشه کنی کووید-19 نیازمند عزم جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید