هزاران سودانی برای اصلاح جهت انقلاب تظاهرات کردند

به گزارش راه ساری، هزاران سودانی امروز با برپایی تظاهرات گسترده تحت عنوان اصلاح راستا انقلاب، تحقق مطالبات انقلاب و از جمله محاکمه چهره های رژیم سابق این کشور را خواهان شدند.

هزاران سودانی برای اصلاح جهت انقلاب تظاهرات کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هزاران سودانی امروز در پاسخ به فراخوان تظاهرات میلیونی تحت عنوان اصلاح جهت انقلاب به خیابان های خارطوم، پایتخت کشورشان آمدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی، معترضان در حالی که پرچم های سودان را در دست داشتند، با سر دادن شعارهایی، قصاص و اصلاح نهادهای امنیتی، محاکمه چهره های رژیم سابق و انتصاب استاندارانی غیرنظامی را خواهان شدند.

این تظاهرات در پاسخ به دعوت انجمن صاحبان مشاغل سودان یکی از مهم ترین نهادهای حامی اعتراضات مردمی این کشور برای برپایی تظاهرات میلیونی در سی ام ژوئن(برابر با امروز دهم تیر) برگزار گردید که تحت عنوان اصلاح جهت و به منظور تکمیل خواسته های انقلاب علیه رژیم عمر البشیر در سال 2019 بوده است.

عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان یک هفته پیش از توافق با گروه های معارض إعلان الحریة والتغییر بر سر ایجاد اصلاحاتی در کابینه و شروع فوری تشکیل مجلس قانون گذاری وانتصاب استانداران غیرنظامی در این کشور اطلاع داد.

این در حالی است که بر اساس جدول زمانی توافق درباره ساختار دولت انتقالی سودان قرار بود در ژانویه گذشته 18 استاندار غیرنظامی برای استان های یمن منصوب شده و مجلس قانونگذاری سودان هم همان زمان تشکیل شده باشد.

فرماندهی ارتش سودان روز 11 آوریل 2019 پس از برگزاری تظاهرات های گسترده مردمی علیه البشیر در اعتراض به نابسامانی اوضاع مالی، البشیر را عزل کرد.

دوره انتقالی در سودان از 21 آگوست 2019 شروع شده و این دوره 39 ماهه خواهد بود که با برگزاری انتخابات به سرانجام می رسد.

.

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10173

به "هزاران سودانی برای اصلاح جهت انقلاب تظاهرات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران سودانی برای اصلاح جهت انقلاب تظاهرات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید