هشدار ابوترابی نسبت به احتمال شیوع ویروس کرونا در زندان ها

به گزارش راه ساری، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی نسبت به احتمال شیوع ویروس کرونا در زندان ها هشدار داد و گفت: محیط کوچک و پر تراکم، زندان ها را به یکی از مراکز پرخطر برای شیوع کرونا تبدیل کرده است.

هشدار ابوترابی نسبت به احتمال شیوع ویروس کرونا در زندان ها

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ابوالفضل ابوترابی، نسبت به احتمال شیوع ویروس کرونا در زندان ها هشدار داد و گفت: محیط زندان بسیار کوچک بوده و جمعیت زیادی در این محیط های محدود نگه داری می شوند، بنابراین یکی از مراکز پرخطر برای شیوع کرونا محسوب می شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گذشته کمیته ای متشکل از وزارت بهداشت، سازمان زندان ها و بهزیستی برای مسائل درمانی و بهداشتی زندان ها تشکیل شده است. بر همین اساس انتظار داریم این کمیته در شرایط فعلی بیش از گذشته تقویت شود.

وی با اشاره به ضرورت افزایش اقدامات پیشگیری در زندان ها برای مقابله با شیوع کرونا، شرح داد: سازمان زندان ها و قوه قضاییه باید نسبت به افرادی که امکان دریافت مرخصی دارند توجه ویژه داشته باشد تا تراکم جمعیت و بار زندان ها کاهش پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به تراکم بالای جمعیت در زندان ها و احتمال بروز فاجعه با ورود ویروس کرونا به زندان ها، یادآور شد: باید به عناوین مختلف اعم از دست بند الکترونیک، اخذ وثیقه، سند و اعطای مرخصی به زندانیان تلاش کنیم جمعیت کیفری زندان ها تا حد ممکن کاهش پیدا کند.

رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا به زندانی ها آموزش داده شود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا باید به زندانیان آموزش داده شود، تاکید کرد: علاوه بر افزایش اقدامات پیشگیری باید تمامی اقلام ورودی به زندان ها مورد بررسی قرار گرفته و تمامی سرویس های بهداشتی و بند های عمومی مرتب ضدعفونی شود.

کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8204

به "هشدار ابوترابی نسبت به احتمال شیوع ویروس کرونا در زندان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار ابوترابی نسبت به احتمال شیوع ویروس کرونا در زندان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید