هشدار سازمان ملل درباره بیکاری جهانی

به گزارش راه ساری، سازمان ملل هشدار داد حدود 500 میلیون نفر از جمعیت دنیا که 13 درصد از نیروی کار دنیای را در بر دارد، فاقد شغل مناسب هستند.

هشدار سازمان ملل درباره بیکاری جهانی

به گزارش، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل با هشدار درباره عدم دسترسی به مشاغل مناسب در دنیا که سبب تشدید ناآرامی های اجتماعی شده است بیان کرد، بیش از 470 میلیون نفراز جمعیت دنیا در حال حاضر بیکار یا کم کار هستند.

براساس گزارش سازمان بین المللی کار سازمان ملل میزان بیکاری دنیای بطور نسبی در بیشتر مقاطع دهه گذشته ثابت بوده است.

این در حالی است که به رغم اینکه این رقم در سال گذشته 5.4 درصد ثابت بود، اما نباید انتظار زیادی برای تغییر داشت، زیرا فرایند کند فعالیت های مالی که سبب کاهش مشاغل موجود جمعیت رو به رشد شده است می تواند به افزایش شمار بیکاران یاری کند.

در گزارش سالانه استخدام دنیای و چشم انداز اجتماعی سازمان بین المللی کارآماده است در حدود 500 میلیون نفر از جمعیت دنیا که 13 درصد از نیروی کار دنیای را در بر دارد فاقد شغل مناسب هستند.

گای ریدر رئیس سازمان بین المللی کار گفت: 4 میلیون نفر از جمعیت کاری، به نظر می رسد برای رسیدن به زندگی بهتر با مسائل بسیاری زیادی روبرو هستند.

وی هشدار داد، ادامه و افزایش مسائل و معضلات مربوط به بازار کار مانع از دسترسی آنان به مشاغل مناسب و در نتیجه ناکامی در تشکیل و ایجاد آینده ای بهتر شده است.

وی با اشاره به پیامد های نگرانی از نبود مشاغل مناسب و عدم دسترسی و شناسایی اینگونه کار ها هشدار داد ادامه چنین فرایندی می تواند سبب تشدید جنبش های اعتراضی و ناآرامی ها در سراسر دنیا گردد.

ریدر با اشاره به اعتراضات گسترده در بعضی نقاط همچون لیبی و شیلی توضیح داد، شرایط بازار کار می تواند سبب اختلال در انسجام اجتماعی بسیاری از جوامع گردد.

تازه ترین گزارش های سازمان ملل نشان می دهد، شاخص ناآرامی اجتماعی با احتساب تظاهرات و اعتصابات حاکی از ان است که بین سال های 2009 و 2019 از هر 11 منطقه 7 منطقه شاهد تشدید بی ثباتی ها بوده است.

براساس گزارش ای. ال. او بیش از 60 درصد از نیروی کار دنیای در حال حاضر در مالی غیررسمی فاقد تامین اجتماعی اصولی و دستمزد های استاندارد فعالیت می نمایند.

در سال گذشته، بیش از 630 میلیون نفر - یک پنجم از جمعیت کاری دنیا - در شرایط باصطلاح فقر کاری با درآمد روزانه کمتر از 3.20 دلار زندگی کردند.

این سازمان همچنین در باره نابرابری دسترسی به مشاغل و درآمد های عالی ناشی از عوامل جنسیتی، سن و محل جغرافیایی هشدار داد. ای. ال. او بیان کرد برای اینکه حقوق بگیران 20 درصد پایین جامعه بتوانند سالانه همان مبلغ درآمد گروه مخالف را داشته باشند 11 سال طول می کشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7639

به "هشدار سازمان ملل درباره بیکاری جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان ملل درباره بیکاری جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید