هشدار صلیب سرخ درباره اقدامات محدودکننده برای دسترسی به واکسن کرونا

به گزارش راه ساری، رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر خواستار همکاری جهانی برای دستیابی به ویروس کرونا شده است.

هشدار صلیب سرخ درباره اقدامات محدودکننده برای دسترسی به واکسن کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، فرانچسکو روکا رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر چهارشنبه در اظهاراتی از کشورهای جهان خواست تا برای دسترسی به ویروس کرونا همکاری کنند. وی نسبت به هرگونه اقدام یکجانبه ای که مانع از دسترسی کشورهای فقیر به ویروس کرونا شود، هشدار داده است.

وی گفت: واقعیت این است که این خطر وجود دارد. همه باید برای دسترسی به این واکسن برای نجات جان و زندگی مردم جهان تلاش کنند.

روز سه شنبه آمریکا با راهبرد سازمان بهداشت جهانی در اطمینان دادن به کشورهای فقیر در خصوص دسترسی به دارو و واکسن ویروس کرونا مخالفت و این طور استدلال کرده است که این راهبرد یک پیام نادرست را برای خلاقان و محققان ارسال خواهد کرد.

بر اساس آمارهای رویترز، تا به امروز حدود 5 میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده و 324 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

روکا در ادامه اضافه نمود: اگر کسی بگوید این واکسن و دارو مالکیت معنوی این شرکت است... و قیمت بالا و گزافی برای آن تعیین کند، در نتیجه دسترسی کشورهای فقیر به این واکسن بسیار سخت یا غیرممکن خواهد بود. این مساله قطعا تاثیر منفی زیادی بر کشورهای آسیب پذیر خواهد داشت.

وی شرح داد: می خواهیم مانع از چنین تصمیم های یکجانبه ای شویم که می تواند فرصت درمان و دسترسی به واکسن برای همگان را منع کند.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9517

به "هشدار صلیب سرخ درباره اقدامات محدودکننده برای دسترسی به واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار صلیب سرخ درباره اقدامات محدودکننده برای دسترسی به واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید