هشدار عضو حزب الله درباره بهره برداری بعضی طرف ها از اعتراضات لبنان

به گزارش راه ساری، رئیس شورای اجرایی احزب الله بیان کرد، این جنبش به درد معترضان مطلع است و هدف از هشدار درباره احتمال سوءاستفاده بعضی طرف ها، حفظ این تحرکات مردمی بوده است.

هشدار عضو حزب الله درباره بهره برداری بعضی طرف ها از اعتراضات لبنان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی احزب الله اعلام نمود، لبنان به دلیل فشار اجتماعی و اقتصادی بویژه بر روی طبقات فقیر و متوسط، در چالشی مهم و حساس قرار گرفته و باید درباره سوءاستفاده عده ای از این چالش هوشیار بود.

بر اساس گزارش وبگاه النشره، صفی الدین ادامه داد: ما از همان شروع تحرکات مردمی که به شکلی خودجوش شروع شد حمایت خود از کسانی را که به خیابان ها آمده اند ، اعلام نمودیم زیرا ما از همین مردم هستیم و به دردهای آنها آگاهیم؛ مقاومت شریف نیز برخاسته از همین خانه های فقیر و متواضع است.

وی ادامه داد، حزب الله زمانی که درباره سوءاستفاده بعضی از این تحرکات هشدار داد هدفش حفظ تحرکات مذکور بود تا بعضی احزاب، سیاستمداران امثال آن از این اعتراضات به نفع خود بهره برداری نکنند.

صفی الدین تأکید کرد: همه در لبنان می دانند که حزب الله در طول تاریخش مطالبه کننده حقوق فقرا و محرومان بوده است بنابراین زمانی که مردم اعتراضات خود را شروع کردند خود را به آنها نزدیکترین دیدیم. ابدا با تحرکات مردمی خصومتی نداریم بلکه این اقدام آنها را ارج و احترام می نهیم. زمانی که گفتیم بعضی طرفها یاری های اقتصادی دریافت نموده اند بر اساس اطلاعات موثق بود، منظور ما تمام مشارکت کنندگان نبود.

وی درباره سند اصلاحی سعد الحریری نخست وزیر لبنان هم گفت: این سند بخشی از سند اصلاحی مورد نظر حزب اله بود و شامل همه آنچه ما ارائه کردیم، نیست. ما این سند را گامی به جلو می دانیم نه بیشتر.

این عضو حزب الله در خاتمه اعلام نمود، از دولت انتظار می رود که مسؤولیت تسریع در اجرایی کردن وعده ها را بر عهده بگیرد و حزب الله این موضوع را دنبال می نماید. اگر وعده های داده شده اجرایی نشود حزب الله موضعی قاطع و آشکار خواهد داشت.

عبدالحلیم فضل الله رئیس مرکز مشاوره ای مطالعات و اسناد لبنان نیز که در جلسه های دولت برای آنالیز سند اصلاحی الحریری و نیز مشورت های اقتصادی کاخ بعبدا حضور داشته، در گفت وگو با وبگاه العهد به ارائه توضیحاتی درباره سند اصلاحی پرداخت و گفت، وجود طرف هایی مانند حزب الله در داخل دولت و بعضی افراد مخلص در مدیریت عمومی کشور امکان اجرایی شدن این سند را بالا می برد.

سند پیشنهادی الحریری 24 بند دارد و بر اساس آن تمام اقتصادیات های مورد اعتراض لغو خواهد شد (جزئیات بیشتر).

اعتراضات در لبنان که از 25 مهر شروع شده بود تا شنبه (دیروز) نیز ادامه داشت و امروز اوضاع لبنان آرامتر بود.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6220

به "هشدار عضو حزب الله درباره بهره برداری بعضی طرف ها از اعتراضات لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار عضو حزب الله درباره بهره برداری بعضی طرف ها از اعتراضات لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید