هشدار نسبت به استفاده مدام از الکل برای مقابله با کرونا

به گزارش راه ساری، برنا/ رئیس انجمن متخصصان داخلی نسبت به استفاده مدام از الکل برای مقابله با کرونا هشدار داد.

هشدار نسبت به استفاده مدام از الکل برای مقابله با کرونا

طی ماه های اخیر به دلیل شیوع کرونا شاهد افزایش استفاده از الکل در دنیا هستیم. ایرج خسرونیا، رئیس انجمن متخصصان داخلی، درباره مضررات استفاده از الکل گفت: برای مقابله با کرونا بهترین اقدام شست وشوی دست با صابون یا مایع دستشویی است. مواد ضد عفونی نماینده برای ریه مضر است و به دلیل جذب پوستی مسمومیت به دنبال دارد. بنابراین بهترین اقدام برای مهار کرونا شست وشوی دست با صابون یا مایع دستشویی است.

خسرونیا با اشاره به مضررات الکل، اضافه کرد: الکل از راه مخاط و پوست جذب می گردد. ضمناً بخار الکل از راه تنفس وارد بینی شده و سلامت فرد را به خطر می اندازد. استفاده مدام الکل باعث آسیب به مخاط، نارسایی های کبد، کلیه ها، سیستم عصبی و اختلال در فکر و تمرکز می گردد.

این پزشک ادامه داد: افراد به دلیل استفاده مداوم از الکل دچار روان پریشی، مسائل روحی و روانی می شوند. برای مثال افراد به دلیل استفاده بیش از حد از الکل با خودشان صحبت نموده، تمرکز فکری ندارند. این مسائل به دلیل استفاده از الکل زیاد بروز می نماید.

رئیس انجمن متخصصان داخلی با بیان اینکه عدم استفاده از الکل و بکارگیری دیگر شوینده ها مسائلی را در راستای ضدعفونی کردن اماکن و مصونیت برابر کرونا ایجاد نمی نماید، تاکید نمود: جای نگرانی نیست و افراد برای مهار این امر می توانند الکل را از زندگی خود حذف نمایند. این افراد شاید چند روز با مشکل روبرو شوند، اما جای نگرانی نیست.

منبع: همگردی
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9451

به "هشدار نسبت به استفاده مدام از الکل برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به استفاده مدام از الکل برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید