هیئت فنی طالبان به کابل رفت

به گزارش راه ساری، شورای امنیت ملی افغانستان از سفر هیئت فنی طالبان به کابل برای کار درباره آزادی زندانیان اطلاع داد.

هیئت فنی طالبان به کابل رفت

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در توئیتی گفت که تیم فنی طالبان به کابل آمده و این هیئت با تیم فنی دولت افغانستان درباره آزادی زندانیان در حال کار است.

این در حالی است که دولت افغانستان در هفته جاری طی دو مرحله یکهزار زندانی طالبان را آزاد کرد که مجموع زندانیان آزاد شده این گروه را به دو هزار نفر افزایش داد.

فیصل روز گذشته با اظهار اینکه حملات طالبان افزایش یافته، تاکید نموده بود: ادامه خشونت ها توسط طالبان بدون شک به فرایند آزادی زندانیان یاری نمی کند اما توافق برای ادامه آتش بس از سوی طالبان می تواند سبب پیشرفت این فرایند گردد.

براساس توافقنامه قطر قرار است که دولت افغانستان 5 هزار زندانی طالبان را آزاد کند و این گروه نیز موظف است یکهزار نفر از نیروهای دولتی را آزاد کند.

فیصل اخیراً نیز در یک نشست خبری گفته بود که طالبان باید آتش بس را تمدید کند تا زمینه برای آزادی زندانیان فراهم گردد و تاکید نمود که مذاکره، آتش بس و آزادی زندانیان با هم مرتبط هستند و همه باید بطور همزمان به پیش بفرایند .

پیش از این نیز هیئت فنی طالبان به کابل سفر نموده بود اما طالبان با بی نتیجه خواندن مذاکرات با مقامات افغان و متهم کردن کابل به مانع تراشی و تعویق در فرایند صلح تیم فنی اش را از افغانستان خارج کرد.

.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9632

به "هیئت فنی طالبان به کابل رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیئت فنی طالبان به کابل رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید