هیات داوران، نقطه طلایی جشنواره فیلم فجر

به گزارش راه ساری، ترکیب هیات داوران چهلمین جشنواره فیلم فجر، پنج روز مانده به شروع جشنواره معرفی شدند. همانطور که انتظار می رفت داوران این دوره افرادی هستند که صورت سینمایی آشنایی دارند و خود کارنامه آنها نشان دهنده نوعی پختگی است.

هیات داوران، نقطه طلایی جشنواره فیلم فجر

مسعود جعفری جوزانی، مجید انتظامی، محمد علی باشه آهنگر، مهدی سجاده چی، محمد داوودی، پژمان لشگری پور و شهاب حسینی همگی افرادی هستند که در حیطه و زمینه فعالیت سینمایی خودشان شناخته شده هستند و از سویی بعضی از این اسامی سابقه حضور در هیئت انتخاب و داوری جشنواره در سال های قبل تر را داشته اند.

در این ترکیب اگر چه جای خالی سینماگران زن به چشم می آید اما به احتمال زیاد جشنواره قصدی در این عدم انتخاب نداشته است و گزینه هایی از میان سینماگران زن هم داشته است که نمی توان مورد توجه قرار نداد.

در میان این ترکیب هیئت داوران و تنوعی که در طیف زمینه فعالیت آنها وجود دارد می توان هم نشینی فکر های جوان و باتجربه را به شکل توامان کنار یک دیگر مشاهده کرد.

مسعود جعفری جوزانی، مجید انتظامی ، مهدی سجاده چی و محمد داوودی افرادی هستند که در زمینه فیلسازی، موسیقی، فیلمنامه نویسی و فیلمبرداری از افراد با سابقه به حساب می آیند. محمدعلی باشه آهنگر و پژمان لشگری پور هم نماینده یک نسل میانی هستند که ضمن تجربه های فراوان در بروز نگاه های نوگراتر هم نقش داشتند. در نهایت نام شهاب حسینی بازیگر پر افتخار سینمای ایران که در جایگاه تهیه کنندگی و کارگردانی هم تجاربی را کسب نموده است به عنوان یک فکر جوان کیفیت این ترکیب را تکمیل می نماید.

یکی دیگر از نکات مورد توجه در این ترکیب، عدم حضور مدیران دولتی است. مدیرانی که موجب ایجاد عدم تجانس می شدند و هربار شائبه این موضوع به وجود می آمد که با سفارش و یا به مصلحت های مختلفی در این ترکیب ها قرار دارند.

امیدواریم با معرفی نامزدها و سیمرغ داران جشنواره چهلم، اهمیت و عملکرد این ترکیب سینمایی را به شکل بهتری ببینم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14523

به "هیات داوران، نقطه طلایی جشنواره فیلم فجر" امتیاز دهید

1 کاربر به "هیات داوران، نقطه طلایی جشنواره فیلم فجر" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیات داوران، نقطه طلایی جشنواره فیلم فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید