هیچ مذاکره مستقیمی بین ایران و آمریکا صورت نگرفته است

به گزارش راه ساری، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مسئولیت مذاکره را در این زمینه دولت سوئیس بر عهده داشت و هیچ مذاکره مستقیمی بین ایران و آمریکا صورت نگرفت، رایزنی ها و گفتگوها به وسیله دولت سوئیس انجام گرفت که منجر به آزادی شد.

هیچ مذاکره مستقیمی بین ایران و آمریکا صورت نگرفته است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران از صداوسیما، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه درباره تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا، گفت: این تبادلات از بعد انسانی است. چند تن از اتباع ما به دلایل واهی و غیرقانونی در آمریکا گروگان گرفته شدند، به این بهانه که تحریم های آمریکا را دور زده و نقض کردند.

وی با بیان اینکه از نظر ما چنین اتفاقی نیفتاده و ضمن اینکه تحریم های آن ها غیرقانونی و بی مبنا است، اضافه نمود: در این مدت سعی کردیم از همه توان خود و با یاری دولت سوئیس استفاده کنیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ضمن تشکر از دولت سوئیس، تأکید کرد: مسئولیت مذاکره را در این زمینه دولت سوئیس بر عهده داشت و هیچ مذاکره مستقیمی بین ایران و آمریکا صورت نگرفت، رایزنی ها و گفتگوها به وسیله دولت سوئیس انجام گرفت که منجر به آزادی شد.

موسوی اضافه نمود: اگر امکان باشد و این آمادگی کماکان در دولت سوئیس باشد، آمادگی داریم بقیه ایرانی هایی که در بند آمریکا هستند را آزاد و به میهن برگردانیم.

وی مطرح نمود: مسائل داخلی آمریکا خیلی برای ما مهم نیست، آنچه برای ایران مهم است عمل دولت های مختلف آمریکاست که متأسفانه در سال های گذشته عملی که باعث گردد جمهوری اسلامی و ملت ایران اعتمادشان جلب گردد، مشاهده نکردیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه دیوار بی اعتمادی هنوز بین ایران و آمریکا وجود دارد، توضیح داد: ترامپ مسئله داخلی خودش و بحث انتخابات را دارد و بحث انتخابات مسئله داخلی آمریکایی هاست.

موسوی تأکید کرد: هیچ وقت منتظر تحولات داخلی در آمریکا و اینکه نتیجه انتخابات چه خواهد شد نبوده ایم و نخواهیم ماند.

وی با بیان اینکه ما میز مذاکره را ترک نکردیم، اظهار داشت: آن ها در قالب 5+1 در برجام حضور داشتند. آن ها میز مذاکره را ترک نموده و تعهدات خودشان و قطع نامه 2231 سازمان ملل را نقض کردند و فکر نمی کنیم با ماندن یا رفتن او (ترامپ) تحول خاصی رخ دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی یادآور شد: برای ما عمل آمریکا به تعهداتش مهم است و گفتار اصلاً مهم نیست که تا به امروز نشان داده به تعهداتش عمل ننموده است.

موسوی گفت: شرطی را مقامات عالی رتبه ما مطرح نمودند که اگر آمریکا توبه کند و به برجام برگردند و خساراتی که به ملت ایران زده جبران و تحریم های ظالمانه را بردارند، آن ها می توانند دوباره در قالب چارچوب برجام و 1+5 حضور داشته باشند.

4129/

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9722

به "هیچ مذاکره مستقیمی بین ایران و آمریکا صورت نگرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ مذاکره مستقیمی بین ایران و آمریکا صورت نگرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید