وال استریت ژورنال: کره شمالی احتمالا از زمان نخستین دیدار ترامپ- کیم 12 بمب اتمی تولید کرده ، پیونگ یانگ اکنون احتمالا 20 تا 60 بمب اتمی دارد

به گزارش راه ساری، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از تحلیل های اجرا شده از جانب آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا (DIA) گزارش داد: کره شمالی احتمالا از زمان نخستین دیدار میان رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سال گذشته در سنگاپور 12 بمب اتمی تولید کرده است.

وال استریت ژورنال: کره شمالی احتمالا از زمان نخستین دیدار ترامپ- کیم 12 بمب اتمی تولید کرده ، پیونگ یانگ اکنون احتمالا 20 تا 60 بمب اتمی دارد

به گزارش ایسنا، این روزنامه همچنین به نقل از تخمین های زده شده از جانب تحلیل های امنیتی، گزارش داد: کره شمالی احتمالا بین 20 تا 60 بمب اتمی دارد. با این حال آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا از ارائه هر گونه برآورد و آمار درباره تسلیحات اتمی به روزنامه وال استریت ژورنال امتناع کرد.

روزنامه وال استریت ژورنال همچنین گزارش داد که فعالیت در تاسیسات تسلیحاتی کره شمالی حاکی از آن است که پیونگ به ساخت مواد شکاف پذیر و موشک های بالستیک قاره پیما ادامه داده است.

جنی تاون از مرکز استیم سون که یک اندیشکده امنیتی است و جفری لوییس از مرکز جیمز مارتین برای مطالعات عدم گسترش تسلیحات اتمی به روزنامه وال استریت ژورنال گفتند که کانتینرها، کامیون ها و جمعیت تجهیزات در تاسیسات تسلیحاتی کره شمالی را حرکت می دهند و این احتمالا بیانگر تولید چنین تسلیحاتی است.

این گزارش پس از آن منتشر شد که کره شمالی اوایل صبح پنجشنبه دو موشک کوتاه برد شلیک کرد.

ترامپ پیش تر ابراز اطمینان کرده که کره شمالی آزمایشات اتمی و موشکی انجام نخواهد داد.

ترامپ در ماه فوریه پس از دومین دیدارش با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ویتنام گفت: یکی از مهم ترین مسائل این است که کیم جونگ اون به من قول داد که دست به انجام آزمایشات موشکی و اتمی نمی زند. من به او اعتماد دارم و روی حرف هایش حساب می کنم امیدوارم که وعده های او حقیقی باشند.

ترامپ همچنین در ماه مه در توییتی نوشت که اطمینان دارد کیم جونگ اون بر سر وعده خود به ترامپ خواهد ماند. روز جمعه ترامپ گفت: از پرتاب موشکی روز پنجشنبه کره شمالی نگران نیست و ضمن کم اهمیت جلوه دادن این موشک ها به عنوان موشک های کوتاه برد به روابطش با رهبر کره شمالی افتخار کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6710

به "وال استریت ژورنال: کره شمالی احتمالا از زمان نخستین دیدار ترامپ- کیم 12 بمب اتمی تولید کرده ، پیونگ یانگ اکنون احتمالا 20 تا 60 بمب اتمی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وال استریت ژورنال: کره شمالی احتمالا از زمان نخستین دیدار ترامپ- کیم 12 بمب اتمی تولید کرده ، پیونگ یانگ اکنون احتمالا 20 تا 60 بمب اتمی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید