واکسن های خارجی کرونا بر روی ویروس های آفریقایی و برزیلی موثر نیستند

به گزارش راه ساری، عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: واکسن های خارجی کرونا بر روی ویروس های جهش یافته برزیلی و آفریقای جنوبی موثر نیستند.

واکسن های خارجی کرونا بر روی ویروس های آفریقایی و برزیلی موثر نیستند

با تور آفریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، مینو محرز، عضو کمیته علمی کشوری کرونا در تبادل نظر با خبرنگاران، اظهار کرد: خوشبختانه جوانان این مرز و بوم از استعداد و توانایی های علمی بالایی برخوردار هستند و توانسته اند هرگونه احتیاج کشور را در زمینه دارو و واکسن به خارج بر طرف سازند.

او ادامه داد: در حال حاضر واکسن ایرانی کرونا که در مرحله اول فاز انسانی قرار گرفته است از استاندارد های بالایی برخوردار است.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به آخرین شرایط تزریق نمایندگان واکسن ایرانی، بیان نمود: در حال حاضر شرایط تزریق نمایندگان واکسن کرونای ساخت داخل خوب ارزیابی شده است. تا به امروز واکسن ایرانی به 21 نفر تزریق شده و در فاز اول مطالعه انسانی قرار است این واکسن را 56 نفر دریافت نمایند.

فراوری انبوه واکسن کرونا تا خرداد 1400 به شرط کسب نتایج خوب

محرز تاکید نمود: آنالیز عوارض جانبی احتمالی واکسن ایرانی کرونا بیشترین هدف ما از این مطالعات انسانی است. تا به امروز نتایج خوبی در مورد واکسن ایرانی کرونا بدست آمده است. در مرحله دوم فاز انسانی این واکسن بر روی حدود 300 نفر آزمایش می گردد و امیدواری های زیادی وجود دارد که با کسب نتایج خوب این واکسن تا خرداد ماه سال آینده به فراوری انبوه برسد.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: ما ویروس را برای تهیه واکسن ایرانی از یک بیمار ایرانی گرفته ایم و با افتخار اعلام می کنم که تمام مراحل ساخت این واکسن فراوری داخل است.

وی با اشاره به ویروس کرونای جهش یافته برزیلی و آفریقای جنوبی اضافه نمود: واکسن های خارجی بر روی ویروس های جهش یافته برزیلی و آفریقای جنوبی موثر نیستند و دوباره باید مراحل فراوری واکسن انجام گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 13561

به "واکسن های خارجی کرونا بر روی ویروس های آفریقایی و برزیلی موثر نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن های خارجی کرونا بر روی ویروس های آفریقایی و برزیلی موثر نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید