واکسن کرونا چه عوارض جانبی می تواند داشته باشد؟

به گزارش راه ساری، دیجیاتو/برخی از مردم در سراسر جهان به علت عوارض جانبی از زدن واکسن طفره می فرایند. همین موضوع ایده مصونیت جمعی در برابر کووید-19 را زیرسوال می برد، اما واکسن کرونا چه عوارض جانبی دارد؟

واکسن کرونا چه عوارض جانبی می تواند داشته باشد؟

چندین واکسن کرونا در سراسر جهان مراحل توسعه خود را طی می کنند و تعدادی از آن ها در فاز سوم آزمایش های بالینی عملکرد بی نظیری از خود نشان داده اند. در این میان واکسن کرونا فایزر پیروز به کسب تاییدیه در بریتانیا هم شده است. با این حال واکسن این بیماری مانند سایر واکسن ها عوارض جانبی دارد.

زمانی که به سراغ مصونیت جمعی می رویم، باید شمار بالایی از مردم به یک بیماری مبتلا شده باشند یا اینکه به آن ها واکسن تزریق شود که برای کووید-19، ایده دوم مدنظر متخصصان واقع شده است. برای مثال طبق گفته مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی ایالات متحده آمریکا، دکتر آنتونی فاوچی 80 درصد مردم در این کشور باید واکسن بزنند تا از این بحران عبور کنند.

در کنار کارایی بالا، یکی دیگر از دلایلی که باعث شده متخصصان نسبت به واکسن های کرونا در حال توسعه امیدوار باشند، عوارض جانبی کم آن ها روی داوطلبان است. در حقیقت این واکسن ها عوارض جانبی جدی نداشته اند.

طبق اعلام دکتر فاوچی، واکسن کرونا چندین عارضه جانبی دارد که شامل درد در محل تزریق و ناراحتی بازو، تورم خفیف، دردهای عضلانی و تب به مدت 24 ساعت می شود.

تمام عوارض جانبی بالا موقت هستند و در بیشتر مواقع حدبیشتر تا یک روز و نیم باید آن ها را تحمل کنیم. علاوه بر این باید بدانید که تمام افراد هم چنین عوارضی را تجربه نمی کنند. در حقیقت 10 تا 15 درصد داوطلبان با برخی از این مسائل دست و پنجه نرم کرده اند.

عوارض جانبی کم باعث می شود که افراد بدون نگرانی حاضر به تزریق واکسن شوند. در این میان برای انتقال حس امنیت واکسن کووید-19، برخی شخصیت ها مانند باراک اوباما مسئله ای با تزریق واکسن در انظار عمومی و جلوی دوربین ندارند.

منبع: همگردی
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12992

به "واکسن کرونا چه عوارض جانبی می تواند داشته باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا چه عوارض جانبی می تواند داشته باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید