واکنش ایران به گزارش تازه آژانس اتمی درباره برجام

به گزارش راه ساری، خبرگزاری صدا و سیما نوشت: نماینده کشورمان در سازمان های بین المللی در وین گفت: جمهوری اسلامی ایران در برداشتن گامهای اعلام شده در تصمیم اخیر خود، مصمم و جدی است

واکنش ایران به گزارش تازه آژانس اتمی درباره برجام

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، همزمان با انتشار پانزدهمین گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره راستی آزمایی اجرای برجام، آن را نشانه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ چندجانبه گرایی در روابط بین الملل و گواهی بر پایبندی به تعهدات بین المللی خواند.

کاظم غریب آبادی اضافه کرد: در این گزارش همانند چهارده گزارش قبلی مدیرکل، تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.

وی گفت: در گزارش جدید منتشر شده از سوی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره صریحی به دستور شورایعالی امنیت ملی مبنی بر توقف بعضی اقدامات ایران تحت برجام در چارچوب مواد 26 و 36 شده است. همچنین در این گزارش، از سرگیری فراوری آب سنگین در مجتمع اراک از اول خرداد بعد از یک دوره دو ماهه تعمیر و نگهداری، مورد اشاره قرار گرفته است.

غریب آبادی اضافه کرد: با وجود تحولات پیرامون برجام، همکاری های بین جمهوری اسلامی ایران و آژانس در این مرحله، همچون گذشته در مسیری سازنده واقع شده است.

وی گفت: با این وجود، پرواضح است که طرف های مقابل گام های ملموس و عملی برای اجرای تعهداتشان برنداشته اند و این بدعهدی، سرنوشت برجام را به مخاطره انداخته است.

نماینده دائم کشورمان اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در برداشتن گامهای اعلام شده در تصمیم اخیر خود، مصمم و جدی است و همانگونه که مکررا اعلام شد، اجرای کامل و صادقانه تعهدات همه طرف ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواستار تداوم توافق هسته ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی فوری و مناسب و ظرف برنامه زمانی اعلام شده، تضمین نمایند.

گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره اجرای برجام عصر امروز آدینه در وین منتشر شد. براساس روال کار آژانس بین المللی انرژی اتمی ، گزارش مدیرکل 10روز تا یک هفته پیش از برگزاری نشست فصلی شورای حکام آماده و برای مطالعه در اختیار کشورهای عضو اژانس قرار می گیرد.

310311

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3081

به "واکنش ایران به گزارش تازه آژانس اتمی درباره برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به گزارش تازه آژانس اتمی درباره برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید