واکنش ها به تهدید اتمی کره شمالی علیه آمریکا در رسانه انگلیسی

به گزارش راه ساری، هم زمان با افزایش تنش ها در شبه جزیره کره، رسانه انگلیسی سان به دلیل اهمیت موضوع، هشدار پیونگ یانگ در استفاده از سلاح اتمی علیه امریکا در صورت جنگ با کره جنوبی را بازتاب داد.

واکنش ها به تهدید اتمی کره شمالی علیه آمریکا در رسانه انگلیسی

به گزارش نشریه سان انگلیس، سفارت کره شمالی در روسیه به مناسبت هفتادمین سالگرد آغاز جنگ کره این بیانیه تهدیدآمیز را صادر و شرح داد که قوای اتمی خود علیه آمریکا را به گونه ای شورانگیز مستقر خواهد کرد.

بیانیه یادشده می افزاید؛ کره شمالی این ظرفیت را دارد که به شکل بی رحمانه ای آن هایی را که به خود اجازه دست درازی می دهند مجازات کند.

این تهدید پس از آن صورت گرفت که در پی انفجار دفتر ارتباطی دو کره توسط کره شمالی، طرف جنوبی ارتش خود را در مناطق مرزی با کره شمالی مستقر کرده است.

در بیانیه سفارت کره شمالی آمده است: ارتش آمریکا امسال رزمایش های مختلفی را با هدف تجاوز به کره شمالی در کره جنوبی انجام داده است. اما دور جدید جنگ کره باعث افزودن تحولات شورانگیزی در تاریخ بشریت خواهد شد و به امپراطوری دیگری به نام ایالات متحده سرانجام خواهد داد.

پس از آتش بس در کره، آمریکا در سال 1953میلادی منطقه را ترک کرد اما از آنجایی که هیچ معاهده صلحی امضا نشده است جنگ به لحاظ تکنیکی ادامه دارد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تا به امروز سه بار دیدار کرده و درباره مساله هسته ای کره شمالی گفت وگو کرده اند. اما این مذاکرات هنوز به نتیجه خاصی نرسیده است.

پیونگ یانگ در ماه مارس(اسفند98) اظهار داشت؛ هرچند کیم و ترامپ روابط شخصی ویژه ای دارند اما فشار مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا برای دست برداشتن کره شمالی از سلاح هسته ای باعث شد تا این کشور، مذاکرات با ایالات متحده را ترک کند.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی، جیونگ کیونگ دو و مارک اسپر وزیران دفاع کره و آمریکا روز پنجشنبه با انتشار بیانیه مشترکی خواستار اجرای توافقنامه های صلح 2018 از سوی کره شمالی شدند.

با این حال هر دو در بیانیه آورده اند که جایگاه و شرایط نظامی فعلی در منطقه را حفظ می کنند و از دیپلماسی برای عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات اتمی بهره خواهند گرفت.

آنها افزوده اند که کره شمالی باید به توافق سنگاپور میان رهبر این کشور و رییس جمهوری آمریکا و توافق سرانجام دشمنی میان دو کره که سال 2018 امضا شد، پایبندی نشان دهد.

کره شمالی هفته گذشته پس از نصب بلندگوهای تبلیغاتی در منطقه مرزی با کره جنوبی و انتشار اوراقی علیه این کشور به طور غیرمنتظره از تعلیق اقدامات نظامی خود خبر داد.

در بیانیه آمریکا و کره جنوبی آمده است که دو کشور رزمایش های خود را ادامه می دهند و با این تمرینات و همچنین رایزنی های بیشتر از صلح در منطقه حراست خواهند کرد.

کره شمالی برگزاری رزمایش های مشترک دو کشور را که در بیانیه بر آن تاکید شده است، نمادی از اقدامات خصمانه علیه خود می داند و بارها این تمرینات رامحکوم کرده است.

سران دو کره دو سال پیش موافقت کردند به اقدامات خصمانه علیه یکدیگر سرانجام دهند و این سامانه های تبلیغاتی را جمع آوری کنند و دیگر اوراق و بالن های تبلیغاتی را مورد استفاده قرار ندهند.،ایرنا

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10265

به "واکنش ها به تهدید اتمی کره شمالی علیه آمریکا در رسانه انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ها به تهدید اتمی کره شمالی علیه آمریکا در رسانه انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید