واکنش وزارت خارجه ایران به سرکوب معترضان در آمریکا

به گزارش راه ساری، وزارت امور خارجه ایران ضمن تقبیح تبعیض نژادی مرگ آور در آمریکا و با بیان اینکه صدای معترضان باید شنیده گردد، خاطرنشان کرد: سرکوب آمریکایی های رنج دیده و محدودیت رسانه ها باید سریعا متوقف گردد.

واکنش وزارت خارجه ایران به سرکوب معترضان در آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب آدینه نهم خرداد ماه در توئیتر درباره اعتراضات کنونی در آمریکا خاطرنشان کرد: صدای معترضان در آمریکا باید شنیده و سرکوب آمریکایی های رنج دیده و محدودیت رسانه ها باید سریعا متوقف گردد.

در این توئیت آمده است: جمهوری اسلامی ایران از قتل تاسف بار سیاه پوستان ابراز تاسف نموده، تبعیض نژادی مرگ آور در آمریکا را تقبیح می نماید و از مقامات آمریکایی می خواهد که عدالت را در مورد اینگونه قتل ها اجرا نمایند.

وزارت خارجه ایران همچنین در این توئیت تاکید نموده است: صدای معترضان باید شنیده گردد. بدین منظور، سرکوب آمریکایی های رنج دیده و محدودیت رسانه ها باید سریعا متوقف گردد.

به گزارش فارس، دوشنبه گذشته یک افسر پلیس سعی کرد با رفتاری خشن، جورج فلوید را که غیرمسلح بود، بازداشت کند. تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می داد که آن پلیس آمریکایی، زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

پس از آن، مردم میناپولیس در اعتراض به خشونت پلیس علیه رنگین پوستان به تظاهرات و اعتراضات پرداختند و ناآرامی ها برای سه روز پیاپی همچنان ادامه دارد و این بار معترضان به سراغ منبع اصلی اعتراضات خود، یعنی مرکز پلیس این شهر رفتند و مرکز پلیس میناپولیس را به آتش کشیدند.

با تشدید اعتراضات، مقامات ایالت مینه سوتا، 500 نفر از نیروهای گارد ملی را در شهر میناپولیس مستقر کردند و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در پیامی در توئیتر از حضور نیروهای گارد ملی این کشور در شهر میناپولیس اطلاع داد. وی گفت که این نیروها کاملا آماده هستند.

وزارت امور خارجه ایران چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه نیز در توئیتی دیگر عنوان نموده بود: 6 سال پس از التماس های اریک گارنر که می گفت نمی توانم نفس بکشم، این بار جورج فلوید، یک سیاهپوست دیگر، بعد از بازداشتی بیرحمانه و غیر انسانی جان خود را از دست داده است. به نظر می رسد خشونت پلیس ایالات متحده آمریکا علیه سیاهپوستان هیچ حد و مرزی نمی شناسد و مانند همواره، پاسخ آمریکا به درخواست اجرای عدالت، به کارگیری خشونت و زور بیشتر است

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9591

به "واکنش وزارت خارجه ایران به سرکوب معترضان در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه ایران به سرکوب معترضان در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید