وزارت کشاورزی عراق: عناصر داعش به دنبال ضربه زدن به اقتصاد هستند

به گزارش راه ساری، وزارت کشاوزری عراق گفت که عناصر داعش با حمایت طرف های خارجی، قصد دارند با آتش زدن مزارع گندم و جو، به اقتصاد عراق ضربه وارد کنند.

وزارت کشاورزی عراق: عناصر داعش به دنبال ضربه زدن به اقتصاد هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یکی از اعضای شورای منحل شده استانداری استان نینوی گفت که عناصر تروریستی داعش به آزادی در حال رفت و آمد در اراضی این استان بوده و مزارع کشاورزی را در شهرستان مخمور به آتش می کشند.

حسن سبعاوی امروز سه شنبه به خبرگزاری المعلومه گفت که این مناطق نیاز به عملیات نظامی گسترده برای پاکسازی از عناصر تروریستی دارد؛ چرا که حضور تروریست ها در این مناطق خطرناک بوده و انعکاس منفی بر ساکنان آن داشته است.

در همین ارتباط، حمید النایف، سخنگوی وزارت کشاورزی عراق گفت که عناصر باقیمانده داعش از بیرون حمایت می شوند تا به اقتصاد عراق ضربه وارد کنند. او گفت که این عناصر اقدام به آتش زدن مزارع گندم و جو در چند استان کرده اند.

این مسؤول عراقی در گفت وگو با المعلومه گفت که همه حوادث آتش سوزی در استان های مرکزی و جنوبی، غیرعمد بوده است ولی در استان های غربی و آزاد شده (مانند الانبار و نینوی) این حوادث عمدی بوده و عناصر داعش پشت این حوادث هستند.

او گفت که طرف های خارجی از عناصر داعش برای ضربه زدن به اقتصاد عراق و نرسیدن این کشور به خودکفایی حمایت می کنند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9301

به "وزارت کشاورزی عراق: عناصر داعش به دنبال ضربه زدن به اقتصاد هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت کشاورزی عراق: عناصر داعش به دنبال ضربه زدن به اقتصاد هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید