وزیر آموزش و پرورش: با کمبود 100 هزار معلم روبرو هستیم

به گزارش راه ساری، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کمبود 100 هزار معلم اظهار داشت: با پیش بینی های صورت گرفته امیدواریم در ابتدای مهر کلاسی بدون دبیر نباشد.

وزیر آموزش و پرورش: با کمبود 100 هزار معلم روبرو هستیم

به گزارش خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت کمبود معلمان در کشور اظهار کرد: در حال حاضر با کمبود حدود 100 هزار معلم در کل کشور روبرو هستیم که پیش بینی شده این کمبود به وسیله بکارگیری معلمان حق التدریس، آموزش یاران و پیش دبستانی ها و همچنین خروجی های دانشگاه فرهنگیان تامین گردد. امیدواریم در ابتدای مهر کلاسی بدون معلم نباشد.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره کاهش میزان سرانه آموزشی کشور نسبت به سایر کشورهای در حال توسعه گفت: هم در فضای آموزشی مشاهده می کنیم که متوسط سرانه کشور پایین است و هم در زمینه سهم از فراوری ناخالص داخلی با این کمبود روبرو هستیم که در هر دو مورد باید ارتقاهای لازم صورت بگیرد. امیدواریم با پیش بینی های که در سند تحول اجرا شده است به تدریج منابع مورد احتیاجمان در این خصوص تامین گردد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید نمود: ما در جستجوی پایدار کردن منابع آموزش و پرورش هستیم و معتقدیم که آموزش و پرورش نباید دغدغه منابع داشته باشد بلکه فقط باید به کیفیت آموزش فکر کند.

حاجی میرزایی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت تامین کتاب های درسی نیز اظهار کرد: تمام کتاب های درسی مورد احتیاج در کشور توزیع شده و بخش مهمی از دانش آموزان نیز تا کنون کتب مورد احتیاج خود را تامین نموده اند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره اظهارات مسئولان بنیاد شهید در مورد عدم اقدام آموزش و پرورش به خرید مدارس تحت تملک خود و تخلیه بعضی از این مدارس اظهار کرد: ما با بنیاد شهید توافق نموده ایم و قرارداد اجاره با تمام املاکی که تملک آنها با بنیاد شهید بوده امضا شده است. درباره مدارس تخلیه شده نیز هماهنگی های لازم انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5173

به "وزیر آموزش و پرورش: با کمبود 100 هزار معلم روبرو هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر آموزش و پرورش: با کمبود 100 هزار معلم روبرو هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید