وزیر بهداشت: شناسایی نخبگان در دانشگاه و مدرسه اتفاق نمی افتد، حقوق مساوی کارگر با نخبه عدالت نیست

به گزارش راه ساری، نمکی با تاکید بر نقش نخبگان در کشور گفت: شناسایی نخبه فقط در مدرسه و دانشگاه نیست و باید آن را پیش از این دوران بشناسیم.

وزیر بهداشت: شناسایی نخبگان در دانشگاه و مدرسه اتفاق نمی افتد، حقوق مساوی کارگر با نخبه عدالت نیست

به گزارش خبرنگار ، سعید نمکی وزیر بهداشت درمراسم افطاری ویژه دانشجویان استعداد های درخشان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید، اظهار کرد: همیشه انتظار نخبگان کشور از دولت و انتظار مردم و دولت از نخبگان وجود دارد و معتقدم که دولت ها و نظام ها باید نخبگان را شناسایی نمایند.

وی ادامه داد: به نظربنده شناسایی نخبه در دانشگاه و مدرسه نیست و ما باید نخبگان را در خانواده ها شناسایی کنیم؛ نخبگانی داریم که به دلیل فقر و دیگر مسائل شناسایی نمی شوند بنابراین جهت زندگی شان تغییر می نماید البته زیرا فقر عامل رشد نیست و محرومیت مانعی برای آن می گردد.

نمکی اعلام کرد: وظیفه حکومت ها این است که به جای نخبه کشی نخبه شناسی نمایند و در این هنگام باید جهت را برای این افراد باز نمایند تا نخبگان در جهت رشد و تعالی قرار بگیرند.

وزیر بهداشت ادامه داد: باید جهت پیشرفت را فراهم کنیم وگرنه نخبگان در جهت راه پیاده و منصرف می شوند و البته معتقدم که باید نخبه نوازی کنیم، زیرا بانخبگان یک مملکت نمی توان مانند افراد عادی رفتار کرد، زیرا عدالت در کشور این نیست که همه را با یک چشم ببینیم و حقوق کارگر با نخبه یکسان باشد.

کوچ نخبگان بر اثر غفلت از آنها

نمکی گفت: اگر ما به جای نخبه نوازی آنها را خدای نکرده نادیده بگیریم انها از کشور مهاجرت می نمایند، بنابراین برای ماندگاری نخبگان در کشور باید زیر ساخت های لازم را باید فراهم کنیم چراکه اگر نخبگان قدر و منزلت نداشته باشند هیچ نخبه ای در کشوری باقی نمی ماند

وی با اشاره به اینکه سیاست های نخبگان در وزارت بهداشت در حال تدوین است؛ گفت: این سیاست ها باید به بنیاد ملی نخبگان ارائه و سپس به تصویب برسد.

وزیر بهداشت اعلام کرد: باید شناسایی نخبگان انجام و زیر ساخت های حرکت و رشد نخبه در کشور فراهم گردد و معتقدم که نباید این استعداد خدادادی را هدر ندهیم بلکه باید به عنوان امانت الهی به شکل پاکیزه از آن نگهداری کنیم.

اجرای طرح های تحولی در آموزش و پرورش به یاری نخبگان

در ادامه و در جمع خبرنگاران نمکی اظهار کرد: اظهار کرد: وزارت بهداشت در حوزه آموزش پزشکی برنامه های تحول نظام آموزشی را در دست اجرا دارد تا با تکیه بر ظرفیت و توان نخبگان تحولی بزرگ در ساختار آموزشی ایجاد کند.

وی با اشاره به ضرورت بازنگری واحد های درسی، شیوه های ارزیابی و درسی در آموزش علوم پزشکی گفت: باید زیر ساخت های لازم در حوزه آموزش پزشکی را فراهم کنیم تا با حرکتی رو به رشد و نظام ارائه خدمت بتوانیم موفقبت بیشتری در این راه کسب کنیم.

نمکی اضافه کرد: دانشجویان باید در حوزه نظام ارائه خدمت مطالب مهم را یاد بگیرند و در این راستا استادان باید بدانند که چه مطالبی را به دانشجویان آموزش دهند.

وزیر بهداشت با تاکید بر نخبه نوازی ، شناسایی و کشف استعدادها گفت: وزارت بهداشت در حال پیدا کردن راهکاری برای جذب نخبگان در کشور است؛ بعضی از نخبگان به دلیل نبود شرایط و زیر ساخت های اشتغال و دیگر مسائل به دیگر کشور ها مهاجرت می نمایند.

گفت: تقویت شرکت های دانش بنیان پارک های علم و فناوری و نظام ارائه خدمت از جمله اقدامات وزارت بهداشت است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2851

به "وزیر بهداشت: شناسایی نخبگان در دانشگاه و مدرسه اتفاق نمی افتد، حقوق مساوی کارگر با نخبه عدالت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: شناسایی نخبگان در دانشگاه و مدرسه اتفاق نمی افتد، حقوق مساوی کارگر با نخبه عدالت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید