وزیر دفاع آمریکا با دستور ترامپ مخالفت کرد

به گزارش راه ساری، ایرنا نوشت: وزیر دفاع آمریکا با تصمیم ترامپ برای بکارگیری ارتش برای سرکوب اعتراضات به قتل شهروند سیاهپوست توسط پلیس مخالفت کرد.

وزیر دفاع آمریکا با دستور ترامپ مخالفت کرد

تارنمای خبری هیل عصر چهارشنبه گزارش داد مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا گفت که با اعمال قانون براندازی برای بکارگیری ارتش این کشور برای سرکوب اعتراضات مخالف است و این قانون را تنها به عنوان آخرین راهکار قبول دارد.

اسپر تاکید نمود که به اعتقادش استفاده از گارد ملی برای یاری به ماموران اعمال قانون و پلیس در راستای کنترل اعتراضات و تظاهرات کافی است و بکارگیری نیروهای ارتش تنها زمانی خوب است که به عنوان آخرین راهکار و در شرایط بسیار بغرنج استفاده گردد.

قانون براندازی مصوب سال 1807 کنگره آمریکا، به رییس جمهوری این کشور اجازه می دهد که برای سرکوب شورش ها و اعتراضات به استفاده از نیروهای ارتش این کشور متوسل گردد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه تهدید کرد در صورت لزوم با استفاده از این قانون نیروهای ارتش را روانه خیابان ها خواهد نمود.

جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی ششم خردادماه به دست یک افسر پلیس سفیدپوست به نام درک شووین در ایالت مینه سوتا کشته شد.

به دنبال قتل وی، تظاهرات گسترده ای در شهر میناپولیس ایالت مینه سوتا صورت گرفت که به خشونت گرایید و به سراسر آمریکا گسترش یافت.

موج اعتراض ها به این اقدام نژادپرستانه تا پشت درهای کاخ سفید کشیده شد، به گونه ای که نیروهای ویژه ضد شورش برای متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک گاز اشک آور کردند.

310311

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9654

به "وزیر دفاع آمریکا با دستور ترامپ مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا با دستور ترامپ مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید